Jak napisać dobre CV? Część II.

W naszym poprzednim artykule „Jak napisać dobre CV? Część I” dowiedziałeś się jak ważny jest układ oraz podsumowanie doświadczenia zawodowego. Dziś podpowiemy Ci, w jaki sposób poprawnie przedstawić swoje doświadczenie zawodowe.

  • Chronologia

Opis swojego doświadczenia zawodowego ułóż chronologicznie. Pamiętaj, aby twoje ostatnie doświadczenie zawodowe znalazło się na pierwszej stronie CV, kolejne stanowiska opisuj poniżej, aż do najstarszego. Jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe nie musisz umieszczać w nim wszystkich staży, praktyk i stanowisk, umieść te, które będą ważne z punktu widzenia stanowiska pracy, na które kandydujesz. Te, które pokażą twoje umiejętności oraz wartość, którą możesz zaoferować nowemu pracodawcy.

  • Obowiązki

Tworząc opis doświadczenia zawodowego pokaż kilka najważniejszy obowiązków, które wykonywałeś na danym stanowisku. Ważne, abyś opisując obowiązki odniósł się do wymagań, które podane są w ogłoszeniu. Ułóż obowiązki na danym stanowisku według tych, na które może zwrócić uwagę osoba rekrutacyjna.

  • Zadbaj o wizualizację

Pamiętaj, aby zachować przejrzystość w prezentacji doświadczenia. Używaj wypunktowania, pogrubień oraz spójnej czcionki i kolorystyki. Jeśli wybierasz kolor, pamiętaj, żeby nie szaleć z ilością barw, postaw na dwa, maksymalnie trzy kolory. Jeden dobierz do tła, może to być połączenie białego (prawa strona CV) oraz np. niebieskiego (lewa strona CV). Kolejny kolor to barwa tekstu, staraj się wybierać klasyczne kolory jak czerń, biel czy granat. Spójność kolorystyczna i wizualne sprawi, że twoje CV będzie wyglądać schludnie i profesjonalnie. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób przygotować CV, sprawdź polecane przez nas programy, które Ci to umożliwią. Pisaliśmy o nich w artykule „3 programy, w których stworzysz swoje CV”.

Komentarze