fbpx

4 rzeczy, dzięki którym pokażesz współpracownikom, że Ci zależy

Bez względu na to, czy to dla Ciebie motywujące czy zniechęcające, prawda jest taka, że ze swoimi współpracownikami spędzasz więcej czasu, niż z kimkolwiek innym. Kiedy jesteś w biurze 4h tygodniowo, ludzie, z którymi współpracujesz stają się znaczną częścią Twojego życia. Warto zatem mieć z nimi solidne relacje – chyba nie ma nikogo, kto nie chce być lubianym! 😉

 

Jeśli nie uważasz się za szczególnie przyjaznego współpracownika, nie martw się – dbanie o miłą atmosferę z pracy nie jest zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem. Przygotowaliśmy cztery wskazówki, które pomogą Twoim kolegom z pracy uwierzyć, że zależy Ci na tym, żeby każdy z Was z przyjemnością spędzał czas w biurze.

 

  1. Zaoferuj pomoc!

 

Pomyśl o wszystkich problemach, z jakimi ostatnio zmagałeś się w pracy. Możesz byłeś przytłoczony, bo utknąłeś w trudnym miejscu projektu. Czy nie poczułbyś się miło, gdyby ktoś udzielił Ci przyjacielskiej porady? Albo zaoferował, że przejmie część Twoich obowiązków? Czy to wszystko nie sprawiłoby, że poczułbyś się wspierany?

 

Dlaczego więc nie zrobić tego samego dla kolegi? Kiedy widzisz kogoś, kto jest zestresowany i zdezorientowany, zapytaj, czy jest coś, co mógłbyś dla niego zrobić. Nawet jeśli dostaniesz odpowiedź odmowną, samo to, że dostrzegłeś jego problem będzie dobrą bazą do budowania dobrej relacji.

 

  1. Poznaj bliżej!

 

Nie musisz całkowicie obnażać się ze swojej prywatności – w końcu nadal jesteś w biurze. Nawet jeśli jednak jesteś pracy, powinieneś dążyć do budowania relacji z „całą osobą”, a nie tylko jej stanowiskiem w firmie. Im więcej zainteresowań pozazawodowych swoich kolegów poznasz, tym łatwiej będzie Wam znaleźć wspólny mianownik.

 

  1. Pochwal!

 

Wszyscy uwielbiają uczucie poklepania po plecach po dobrze wykonanej pracy. Jednak wdzięczność i uznanie łatwo mogą spaść na dalszy plan, gdy w codzienne życie zawodowe wkrada się zbyt duża ilość obowiązków i dezorganizacja. Bądź tym kolegą, który zawsze pochwala ciężka pracę – choćby przez wysłanie krótkiej wiadomości na Messengerze. Czasem może oznaczać podkreślenie roli w projekcie osoby, którą szef pominął, a w zamian za to pochwalił Ciebie. To niewielki wysiłek, niemniej jednak ma ogromny wpływ na poczucie bycia docenionym u Twoich znajomych.

 

  1. Zrób coś dobrego!

 

Małe akty życzliwości nigdy nie pozostają niezauważone – szczególnie w pracy. Kiedy ostatnio zrobiłeś coś miłego zupełnie bez powodu? Przynieś czasem kilka pączków więcej do pracy i poczęstuj kolegę z biura (darmowe jedzenie zawsze jest mile widziane! ;)), kiedy idziesz na lunch zapytaj zapracowanego kolegę, czy nie wziąć mu czegoś na wynos. To będzie miłe nie tylko dla innych, ale także przyjemne dla Ciebie!

 

Jeśli więc chcesz nawiązać lepsze, bardziej przyjazne relacje z kolegami z pracy, zastosuj nasze wskazówki! Na pewno staniesz się jedną z bardziej lubianych osób w biurze, jednocześnie sprawiając, że atmosfera w nim będzie przyjemniejsza również dla innych.

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Zapraszamy również do sprawdzenia 5 wskazówek, które ułatwią Ci rozwinąć swoją karierę oraz drugą część felietonu Ernesta Szuberta.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo