5 oznak, że powinieneś zlecić profesjonaliście napisanie Twojego CV.

 

Istnieje wiele powodów, dla których możesz zlecić napisanie Twojego CV profesjonalnej agencji. Być może od dłuższego czasu nie jesteś na rynku pracy i chciałbyś powrócić do życia zawodowego, jednak nie do końca wiesz, jak to zrobić. A może od miesięcy starasz się o pracę, jednak Twoje CV zdaje się odstraszać niż zachęcać pracodawców?

Bez względu na powód, nie musisz sam stawiać czoła poszukiwaniu pracy. Jeśli znajdujesz się w jednej z 5 poniższych sytuacji, być może to odpowiedni czas, aby oddać się w ręce profesjonalistów.

 

  1. Ubiegasz się o pracę od tygodni – bezskutecznie.

Wszyscy wiemy, że proces poszukiwania pracy może być długi i nużący. Możesz spędzać godziny na wysyłaniu CV i rzadko okazuje się to skuteczne. Niewiele potrzeba, aby do Twojego życia wkradł się stres i zwątpienie, dlatego należy przyjąć pomoc, którą Ci zaoferowano.

 

Zazwyczaj brak odpowiedzi na wysłane CV, jest skutkiem tego, że sam w sobie życiorys  nie jest zbyt zachęcający. Profesjonalista wyda bezstronną i fachową opinię. Poinformuje Cię, co jest w porządku, a co powinieneś usunąć lub dodać. Otrzymasz nowe, odświeżone CV, które będzie wspaniałą wizytówką dla nowego pracodawcy.

 

  1. Rozważasz zmianę stanowiska.

Jesteś gotowy na radykalne zmiany w karierze i chcesz dokonać ostatecznego kroku. Wspaniale! Zmieniając branżę lub nawet stanowisko w obrębie branży, musisz pamiętać, że konieczne może być podkreślenie odpowiednich umiejętności – zwłaszcza, gdy nie posiadasz żadnego doświadczenia w pracy na przyszłym stanowisku. Przekazanie Twojego CV w ręce odpowiedniej osoby pozwoli Ci uzyskać całkiem nowy obraz Ciebie jako potencjalnego pracownika. Twój życiorys zostanie opatrzony odpowiednimi słowami-kluczami, a to znacząco zwiększy szansę na powodzenie.

 

  1. Jesteś świeżo upieczonym absolwentem lub miałeś długą przerwę w pracy.

Tendencje w świecie rekrutacji ulegają szybkim i częstym zmianom. Idealnie skonstruowane CV napisane 5 lat temu, może zupełnie nie przemawiać do dzisiejszych rekruterów. Jeśli więc dopiero zabierasz się za jego pisanie lub chcesz je zaktualizować po dłuższej przerwie, możesz skorzystać z pomocy.

 

Podczas pracy z profesjonalnym pisarzem CV, oszczędzasz czas i energię. Możemy porównać taki zabieg do słynnego „dress to impress” – w ten sam sposób, kiedy starannie dobierasz ubiór na rozmowę kwalifikacyjną, powinieneś zadbać o wygląd i zawartość Twojego CV.

 

  1. Nigdy nie słyszałeś o systemie śledzenia kandydatów.

Minęły już czasy, kiedy jedyne, co musisz zrobić to zaimponować rekruterowi. Teraz musisz także przebić się przez masę plików i sprawić, że to właśnie Twoje CV zostanie wybrane przez program komputerowy. System śledzenia kandydatów staje się coraz popularniejszy (zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej) i jest programem używanym przez pracodawców do przechowywania sylwetek kandydatów w postaci ich życiorysów. Pozwala rekrutującemu na stworzenie krótkiej listy poprzez wyszukiwanie konkretnych słów kluczowych bez konieczności czytania każdego otrzymanego CV. W rezultacie większość osób rekrutujących czyta tylko 25 procent CV, które otrzymują.

 

  1. Nie wiesz, jak się zaprezentować.

Nie wszystkim przychodzi łatwo mówienie o sobie. Niestety, podczas poszukiwania pracy, często będziesz musiał mówić otwarcie o Twoich sukcesach i szczególnych osiągnięciach. Jeśli nie czujesz się swobodnie w takiej tematyce i nie opanowałeś wystarczająco sztuki chwalenia samego siebie, powinieneś rozważyć pomoc w pisaniu CV. Zawodowiec pomoże Ci przekroczyć cienką granicę i „sprzedać” Twoje dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy we właściwy sposób.

Zapraszamy do #insider_talk z Michałem Abendrot oraz zobaczenia 7 sposobów jak łatwo dorobić dodatkowe pieniądze.
Zajrzyj na nasze grupy na Facebooku i sprawdź czy praca nie szuka Ciebie, oraz przeczytaj o realiach pracy w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Wygraj kurs Clinical Trial Associate

Na naszym profilu na Instagramie przygotowaliśmy dla Ciebie konkurs, w którym możesz wygrać kurs Clinical Trial Associate! Szczegóły konkursu znajdziesz poniżej.   Konkurs „Wygraj kurs Clinical Trial Associate” ogłosiliśmy na naszym profilu na Instagramie. Aby wziąć w nim udział wystarczy

Kurs Monitor badań klinicznych

Od dziś w przedsprzedaży dostępny jest już kurs Monitor badań klinicznych! Czego dowiesz się podczas kursu? Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie!   Podczas kursu Monitor Badań klinicznych, dowiesz się jak wygląda praca monitora, jakie wizyty odbywa oraz poznaj najczęstsze błędy,

Wirtualna konferencja Nawigator Kariery w Farmacji

Pierwsza wirtualna konferencja Nawigator Kariery w Farmacji, to niepowtarzalna okazja, by spotkać się z ekspertami z branży farmaceutycznej bez wychodzenia z domu! W ramach wirtualnej konferencji Nawigator Kariery w Farmacji, przygotowaliśmy cykl bezpłatnych webinarów podczas których nasi eksperci podzielą się

Przewiń do góry