fbpx
jak wybrać pracodawcę

6 wskazówek jak wybrać pracodawcę

Wybór pracodawcy to jeden z trudniejszych wyborów w naszym życiu. Tym bardziej gdy do wyboru mamy kilka firm. Mało kto z nas tak naprawdę wie, jak wybrać pracodawcę. Na co warto więc zwrócić uwagę, aby wybrać pracę, w której będziemy chcieli zostać na dłużej niż tylko kilka miesięcy? Poniżej znajdziesz pięć rzeczy, które wskażą Ci jak wybrać pracodawcę i pomogą Ci zdecydować czy dołączyć do zespołu danej firmy.

W tym jak wybrać pracodawcę, najważniejsze są opinie innych

Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać pracodawcę, musisz poznać jakie są o nim opinie. W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo możliwości, aby sprawdzić opinie o danym pracodawcy. Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie nazwy firmy z dopiskiem „opinie” w wyszukiwarkę. Znajdziesz w ten sposób opinie byłych lub aktualnych pracowników. Poznasz słabe i mocne strony firmy i będziesz wiedział czego możesz się spodziewać. Sprawdź również facebooka danej firmy, być może tam będziesz mógł zobaczyć jak wygląda kultura w danej organizacji.

Zwróć uwagę na odpowiednie warunki pracy i możliwość rozwoju

Czy firma, do której kandydujesz oferuje umowę o pracę? Czy wiesz jakie są jej warunki? Zapytaj o to podczas procesu rekrutacyjnego, aby wiedzieć na co możesz liczyć od twojego przyszłego potencjalnego pracodawcy. Warto również zapytać o to jaka jest ścieżka rozwoju w danej firmie, a także o to, jakie są warunki awansu na poszczególne stanowiska. Często podczas rozmowy rekrutacyjnej boimy się o to pytać, a przecież są to informacje, do których mamy prawo. Każdy przecież chce się rozwijać. Tego typu pytania świadczą również o tym, że chcesz związać się z firmą na dłużej (interesuje Cię ścieżka rozwoju), dodatkowo pokazujesz, że jesteś osobą ambitną, która stale chce się rozwijać. To ogromny plus.

Benefity dla pracowników to zawsze miły bonus

Wiele firmy oferuje swoim pracownikom liczne benefity w postaci kart na siłownie, prywatnej opieki medycznej, zniżek na produkty firmowe, programów oszczędnościowych, regularnych szkoleń, kurów języków obcych i wielu innych. Form benefitów dla pracowników jest sporo. Warto zorientować się czy w ramach umowy będziesz posiadał jakieś dodatkowe benefity.

Jakimi wartościami kieruje się firma?

Podczas rozmowy rekrutacyjnej dobrze jest również zapytać o to jakimi wartościami i kulturą organizacyjną kieruje się firma, do której kandydujesz. Czy wartości te są spójne z twoimi wartościami? Czy styl pracy jest odpowiedni? Znając odpowiedź na to pytanie będziesz wiedział w jakim obszarze się poruszasz. Dowiesz się czy ludzie są otwarci na współpracę, czy pracują zespołowo lub czy są otwarci na feedback.

Wynagrodzenie – bo mimo wszystko, pracujemy dla pieniędzy

Na pewno kierujemy się też pieniędzmi gdy zastanawiamy się, jak wybrać pracodawcę. Niby mówi się, że nie pracujemy dla pieniędzy, ale jednak w dalszym ciągu jest to jeden z najważniejszych czynników decydujący o wyborze pracodawcy. Dlatego warto wiedzieć czy w danej firmie masz możliwość otrzymania podwyżki oraz z jakiego pułapu kwotowego rozpoczynasz. Pamiętaj, żeby podczas rozmowy rekrutacyjnej zawsze podawać stawkę wyższą od tej, którą chcesz o około 200-300 złotych. Decydując się na daną pracę zastanów się również czy proponowane wynagrodzenie jest adekwatne do zakresu obowiązków, odpowiedzialności oraz stanowiska, które będziesz pełnił. Porównaj te informacje z dostępnymi danymi dotyczącymi wynagrodzenia w danej branży i na stanowisku, na które kandydujesz.

Zadawaj pytania

Nie zapominaj, że wszystkie informacje, które otrzymasz w procesie rekrutacyjnym sprawią, że jeśli zdecydujesz się na daną pracę to będziesz znacznie spokojniejszy. Nie będziesz musiał myśleć o tym co zrobić żeby otrzymać podwyżkę i czy w ogóle jest szansa na to abyś ją otrzymał, ponieważ będziesz znał odpowiedź na to pytanie. Biorąc udział w procesie rekrutacyjnym zadawaj więc jak najwięcej pytań, dzięki którym zyskasz informacje, które ułatwią Ci podjęcie decyzji czy chcesz być częścią danej firmy.!

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo