fbpx

Akredytacja kursu Clinical Trial Associate

grafika blog post (24)

Kurs on-line Clinical Trial Associate, otrzymał akredytację Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce GCPpl!

Stowarzyszenie GCPpl po analizie treści merytorycznej kursu Clinical Trial Associate, prowadzonego przez mgr farm. Ernesta Szuberta, podjęło decyzję o akredytacji naszego szkolenia, będącego wprowadzeniem do zagadnień związanych z tematem badań klinicznych. Otrzymanie akredytacji Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce oznacza, że nasze szkolenie jest zgodne ze standardami GCPpl w zakresie wymagań dotyczących jakości przekazywanej wiedzy oraz materiałów edukacyjnych.

Stowarzyszenie GCPpl

Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce GCPpl  należy do najważniejszych organizacji w środowisku badań klinicznych w Polsce. Misją Stowarzyszenia GCPpl jest tworzenie i wspieranie inicjatyw sprzyjających propagowaniu oraz wprowadzaniu w życie zasad etyki i rzetelności badań klinicznych, szczególnie w zakresie pełnego przestrzegania Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP). Swoją misję  Stowarzyszenie realizuje poprzez m.in. działalność edukacyjno-szkoleniową, tworzenie i propagowanie standardów czy  promowanie pozytywnego wizerunku badań klinicznych. Członkowie Stowarzyszenia GCPpl działają na rzecz rozwoju badań klinicznych w Polsce oraz integracji całego środowiska.

 

Stowarzyszenie poza propagowaniem wiedzy na temat badań klinicznychi GCP w środowisku medycznym i farmaceutycznym,  udziela wsparcia merytorycznego Ministerstwu Zdrowia, Komitetowi Integracji Europejskiej, URPL oraz komisjom bioetycznym.  Członkowie organizacji zajmują się także współpracą i wymianą informacji z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się GCP, a także tworzeniem standardów w badaniach klinicznych oraz przekładem międzynarodowych dokumentów dotyczących prowadzenia badań klinicznych.

Akredytacja kursu

Po uzyskaniu decyzji o akredytacji kursu Clinical Trial Associate, wprowadziliśmy kilka zmian do zawartości  kursu, po to, by jego treść mogła jeszcze lepiej służyć Uczestnikom szkolenia. Lekcje uzupełniliśmy o dodatkowe komentarze do slajdów, a także rozszerzyliśmy zagadnienia związane z pracą komisji bioetycznych oraz metodologii badań klinicznych. Dzięki uzyskanej akredytacji kursu przez Stowarzyszenie GCPpl  Uczestnicy mogą mieć pewność, że nasze szkolenie doskonale przygotowuje do podjęcia pracy związanej z badaniami klinicznymi.

Otrzymanie akredytacji Stowarzyszenia GCPpl jest to dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że możemy oddać w Wasze ręce kurs Clinical Trial Associate, opatrzony znakiem GCPpl!

Po więcej informacji na temat kursu zajrzyj tutaj.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn