fbpx

Baza pracodawców Pharmacovigilance

Marzysz o karierze w Pharmacovigilance, ale nie wiesz gdzie rozpocząć poszukiwania? Od dziś to nie problem! Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę firm- pracodawców Pharmacovigilance, która pomoże Ci odnaleźć się na na rynku firm outsourcingowych zajmujących się profesjonalnymi usługami w zakresie monitorowania bezpieczeństwa farmakoterapii.

Baza pracodawców Pharmacovigilance obejmuje zarówno polskie jak i europejskie oraz ogólnoświatowe firmy, które zajmują znaczącą pozycję na rynku usług outsourcingowych w zakresie Pharmacovigilance (PV). Bazę firm outsourcingowych znajdziesz tutaj.

Pharmacovigilance

Terminem Pharmacovigilance (PV) określamy wszelkie czynności związane z monitorowaniem bezpieczeństwa farmakoterapii. Innymi słowy są to działania podejmowane w celu nadzorowania działań niepożądanych leków. Każda firma farmaceutyczna, posiadająca w swoim portfolio produkty lecznicze, ustawowo zobowiązana jest do monitorowania oraz raportowania zgłoszeń dotyczących działań niepożądanych produkowanych leków.

Korporacja czy firma outsourcingowa?

Wiele firm farmaceutycznych posiada swoje działy zajmujące się monitorowaniem bezpieczeństwa farmakoterapii, jednak coraz powszechniejsze, staje się zlecanie części lub całości tych działań firmom outsourcingowym, nie tylko przez małe i średnie firmy, lecz także duże korporacje farmaceutyczne. Co ciekawe, prognozy na najbliższe lata sugerują niezwykle dynamiczny rozwój branży outsourcingowej w dziedzinie PV, który jest związany z rosnącą z roku na rok ilością nowo rejestrowanych leków.

Firmy outsourcingowe

Firmy outsourcingowe są firmami zewnętrznymi, wyspecjalizowanymi w dziedzinie Pharmacovigilance, które świadczą profesjonalne usługi związane z monitorowaniem bezpieczeństwa farmakoterapii. Jakie są zalety pracy w firmie outsourcingowej PV?

Jest ich całe mnóstwo, ale wśród najważniejszych wymienić należy szeroki zakres obowiązków, który pozwala na szybki awans na stanowisko specjalisty, nowe wyzwania i brak nudy! Do tego satysfakcjonujące zarobki, o których możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Jeśli szukasz pracy w związanej z monitorowaniem bezpieczeństwa farmakoterapii, sprawdź co kryje baza pracodawców Pharmacovigilance i zacznij budować swoją karierę już dziś!

 

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Pharmacovigilance lub rozglądasz się za kompendium pojęć związanych z PV przed rozmową rekrutacyjną? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy Pharmacovigilnace!

A jeśli zdecydowałeś się już na pracę jako Specjalista ds. Pharmacovigilance, nasz ekspert, mgr farm. Tomasz Płatek, odpowie na nurtujące Cię pytania tutaj.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo