fbpx

3 książki o planowaniu kariery, które musisz przeczytać!

książki o planowaniu kariery

Szukasz książek, które pomogą Ci w planowaniu kariery zawodowej? Przeczytaliśmy ich już trochę dlatego przygotowaliśmy dla was specjalne zestawienie.

Top 3 książki o planowaniu kariery.

 

Metoda Pivot, czyli zwinny proces rozwoju kariery zawodowej

Dzisiejszy rynek pracy zmienia się dynamicznie, a czasy kiedy w jednej firmie pracowało się co najmniej 20 lat są już dawno za nami. Pewnie zatem zastanawiasz się jak to zrobić, aby zdobyć stabilną pracę, w której będziesz pracował kilka lat. W książce „Metoda Pivot” przedstawiono czteroetapowy proces, dzięki, któremu wprowadzisz zmiany w swoim życiu zawodowym i zaplanujesz kolejny krok, który przybliży Cię do zawodowego spełnienia. Metoda Pivot współcześnie oznacza świadome poznanie możliwości oraz wybór właściwiej opcji, dzięki niej unikamy radykalnych kroków, które mogłyby zaburzyć plan naszej kariery.

Sztuka wojny. Sztuka planowania kariery

Drugą pozycją, która powinna się znaleźć wśród twoich książek dotyczących planowania kariery jest książka Sun Tzu i Garyego Gagliardiego „Sztuka wojny. Sztuka planowania kariery”. Znajdziesz w niej taktyki wojenne, które można zastosować w wielu obszarach życia, w tym również w planowaniu kariery zawodowej. Dzięki książce umiejętnie przeanalizujesz swoją obecną pozycję, wybierzesz właściwego pracodawcę i wypracujesz odpowiedną pozycję w wybranej firmie. Opisane techniki może wykorzystać każdy, kto pragnie świadomie kreować swoją karierę zawodową. W książce tej znajdziesz informacje o tym jak wykorzystać swoje mocne strony i słabe strony firmy oraz o tym w jaki sposób osiągnąć awans.

Zdobywanie pracy. Odkryj klucz do sukcesu zawodowego

To propozycja dla osób, które pragną rozwijać się zawodowo, a nie tylko szukają pracy. Zawarte w niej ćwiczenia i wskazówki uczą strategicznego myślenia w jaki sposób skutecznie zarządzać swoją karierą zawodową. Autorka skupia się na podejściu, w którym to czytelnik a zarazem osoba poszukująca pracy powinna dobrze przeanalizować to co może zaoferować potencjalnemu pracodawcy jeśli pragnie znaleźć firmę i stanowisko, na którym będzie czuł się dobrze.

Życzymy Wam więc udanej lektury i planowania, czytajcie książki o planowaniu kariery! ?

Jeżeli podobał wam się nasz wpis, koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga po więcej interesujących artykułów!

Sprawdźcie naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn