fbpx

Jak dbać o zdrowie psychiczne w miejscu pracy?

psychiczne

Jak dbać o zdrowie psychiczne w miejscu pracy? Co szósty pracownik zmaga się z problemami natury psychicznej takimi jak depresja, stany lękowe, przewlekły stres. Dame Carol Black – specjalistka zarządzania zdrowiem w pracy twierdzi, że problemy psychiczne są przyczyną 38% dni wolnych u pracowników.

 

Przedstawiamy kilka wskazówek, jak odpowiednio zadbać o swoje zdrowie psychiczne w pracy:

 

  •  Rozpoznaj

Wielu pracowników nie czuje się swobodnie dzieląc się kwestiami zdrowia psychicznego ze swoimi przełożonymi i współpracownikami. Dlatego też, aby poprawnie rozpoznawać wszelkie oznaki problemów psychicznych należy skupić się na często pomijanych kwestiach, takich jak poziom energii do pracy, zmiany nastroju czy brak motywacji u pracowników.

 

  •  Reaguj

Zadaniem menedżera jest tworzenie odpowiedniej kultury pracy i dawanie przykładu, jak utrzymywać równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Powinien on zapewnić swoim pracownikom możliwość otwartego mówienia o problemach psychicznych, być zawsze skłonnym do rozmowy i oferować wsparcie – nawet jeśli miałoby to być tylko wysłuchanie drugiej osoby.

 

  •  Informuj

Nieważne jak bardzo menedżer będzie starał się zachować wśród swoich pracowników dobre samopoczucie, czasem zdarzą się sytuacje, w których potrzebna będzie pomoc specjalisty. Jego pracodawca może zapewnić mu wiedzę na temat miejsc pomocy dostępnych dla pracowników. Takie informacje mogą znacznie przyspieszyć czas w jakim pracownicy mogą uzyskać niezbędne wsparcie.

 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji. Zajrzyj i sprawdź również najnowszy felieton Ernesta Szuberta w ramach #insider_talk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn