fbpx

Podróże i praca jednocześnie. Jak czerpać z nich jak najwięcej korzyści?

blog posty (4)

Podróże i praca jednocześnie? Brzmi jak spore wyzwanie, ale mamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci je połączyć i odnieść jak najwięcej korzyści.

 

Jeśli Twoja praca Ci na to pozwala, spróbuj nadgonić swoją listę zadań i wykonać część z nich jeszcze przed wyjazdem. Umożliwi Ci to spokojne zaplanowanie urlopu na podróż bez zastanawiania się nad obowiązkami, które wciąż na Ciebie czekają. Nie wybiegaj jednak zbytnio naprzód – ostatnią rzeczą, jaką chcesz sobie zrobić przed podróżą jest dodatkowy stres.

 

Sprawdź strefy czasowe, które będziesz przekraczać i na tej podstawie zaplanuj swoje przygotowania. Jeśli wiesz, że Twoja podróż samolotem potrwa kilka godzin, spożytkuj swój czas przed wylotem na dokończenie spraw zawodowych, pakowanie – czas trwania lotu przeznacz na sen, tak byś po wylądowaniu był pełen energii.

 

Jeśli Twój nastrój psują zaległości w pracy, zarezerwuj lot samolotem wyposażonym w Wi-Fi – będziesz mógł np. nadrobić maile do swoich klientów. Pamiętaj, by poinformować kolegów z biura o swoim wyjeździe. Powinni być świadomi, że mogą nie otrzymać odpowiedzi na swojego maila tak szybko, jak się tego spodziewają.

 

Jeśli planujesz pracować zdalnie podczas wyjazdu, upewnij się, że w miejscu docelowym będziesz dysponował odpowiednimi narzędziami – ostatnie czego potrzebujesz to słabej jakości łącze internetowe lub wtyczki niepasujące do gniazdek na miejscu.

 

Biorąc pod uwagę pracę podczas wyjazdu – wyznacz granice! W końcu jedziesz tam, by zwiedzać, a nie odpowiadać na ciągłe wiadomości płynące od osób chwilowo zastępujących Cię w biurze. Zoptymalizuj swój czas: pocztę sprawdzaj podczas podróży do muzeum, wykonuj telefony gdy wracasz do hotelu po całodniowej wycieczce.

 

Będąc na wakacjach, nie jest łatwo nie ulec pokusie stałego bycia online. Aby skorzystać w pełni ze swojego urlopu, trzymaj się harmonogramu i ciesz się wakacjami!

 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Zobacz również jak przetrwać dzień wypełniony służbowymi spotkaniami oraz drugą część felietonu Ernesta Szuberta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn