fbpx

Szef nie chwali Cię głośno? Oto 6 znaków, które potwierdzają, że robisz dobrą robotę

szef

Każde rozpoczęcie nowej pracy wiąże się z tym, że Twoje emocje szaleją jak na rolllercoasterze. Początkowo czujesz, że nie masz pojęcia, co robisz. Błądzisz próbując dowiedzieć się jak pracować na firmowym oprogramowaniu, gdzie szukać informacji i jak włączyć mikrofalówkę podczas przerwy na obiad.

 

Z czasem nabierasz większej pewności i zyskujesz większe zaufanie. W rezultacie otrzymujesz od szefa i współpracowników coraz więcej pochwał. Od tej pory Twoja praca wydaje się być ustabilizowana. Mijają dni, tygodnie, miesiące, a Ty zastanawiasz się kiedy ktoś znów doceni Twoją pracę. Już nie pamiętasz, ile czasu minęło od ostatniej pochwały. Kiedy wrócą te czasy, gdy szef dziękował Ci za kolejne „ratowanie życia”?

 

Spokojnie. Każdy z nas doświadczył kiedyś czegoś podobnego. Zwiększenie poczucia komfortu w pracy z reguły wiąże się z coraz mniejszą liczbą pochwał i komplementów od przełożonych, co niestety może sprawiać, że czujesz się zawiedziony i niedoceniony. Dzisiaj chcemy Cię zapewnić, że prawdopodobnie wcale tak nie jest. Mamy dla Was sześć znaków, które wskazują na to, że szef wciąż jest zadowolony z Twojej pracy, nawet jeśli już dawno przestał Ci to okazywać.

 

  1. Otrzymujesz spory feedback

 

To może wydawać się sprzeczne z intuicją: czy nie powinieneś otrzymywać więcej pochwał, a mniej informacji zwrotnej, jeśli wszyscy są zadowoleni z tego, jak sobie radzisz? Pomyśl jednak w ten sposób: radzisz sobie tak dobrze, że Twój szef chce dać Ci wszelkie narzędzie i rady, których potrzebujesz, aby stać się znacznie lepszym. Ustawiłeś sobie poprzeczkę bardzo wysoko – zadaniem Twojego przełożonego jest teraz stawiać przed Tobą coraz to nowe wyzwania. Nie zakładaj więc z góry, że więcej reakcji na Twoją pracę to coś złego – to może być prosty wskaźnik tego, że przekraczasz stawiane Ci wymagania.

 

  1. Jesteś zasypywany pytaniami

 

Kiedy Twoi koledzy z biura mają pytania lub problemy, zazwyczaj pierwszą osobą do jakiej udają się po pomoc jesteś właśnie Ty. Dlaczego? Ponieważ ludzie Ci ufają. Ugruntowałeś swoją pozycję eksperta i Twoi współpracownicy czują się komfortowo, zwracając się o poradę właśnie do Ciebie. Czy zrobiliby to, gdybyś nie był osobą, która świetnie zna się na wszystkim, co robi? Prawdopodobnie nie.

 

  1. Jesteś proszony o wyrażenie opinii

 

Podobnie jak otrzymywanie wielu pytań, zaproszenia do udziału w dyskusjach i zebraniach jest kolejnym dowodem na to, że jesteś szanowanym, docenianym pracownikiem. Jeśli często pojawiasz się na liście osób zaproszonych na ważne rozmowy biznesowe, możesz podejmować ważne decyzje, oznacza to, że Twoi koledzy i przełożeni widzą w Tobie dużą wartość i potencjał. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie uważali Cię za świetnego specjalistę.

 

  1. Jesteś prawą ręką swojego szefa

 

„Czy możesz zrobić to za mnie?” – czy właśnie to pytanie słyszysz kilka razy w tygodniu? Kiedy Twój przełożony musi przekazać pewne obowiązki, jesteś pierwszą osobą, do której się zwraca. Nie zapominajmy także o tym, że wszędzie jesteś wymieniony jako alternatywna osoba kontaktowa w sprawach biznesowych. Być może Twój szef rzeczywiście chwali Cię mniej niż dotychczas. Ale fakt, że ufa Ci na tyle, by móc polegać na Tobie jest znakiem, że postrzega Cię jako jednego z najcenniejszych pracowników jego zespołu.

 

  1.  Sam jesteś odpowiedzialny za to, co robisz

 

Często kiedy obejmujemy nowe stanowisko, musimy liczyć się z wszystkimi radami i wskazówkami przełożonych, które zapewnią Ci odpowiednie podejście do nowych obowiązków. Kiedy ostatni raz zdarzyło się to Tobie? Jeśli Twój szef pozwala Ci przejąć całkowitą odpowiedzialność za Twoje projekty (bez choćby maleńkiej próby kontrolowania Cię), możesz być pewien, że zdobyłeś jego niekwestionowane zaufanie.

 

  1. Reprezentowałeś swoją firmę

 

Co jakiś czas jesteś proszony o udanie się na spotkanie z partnerami zewnętrznymi. Kiedy pojawia się okazja do kontaktu z prasą, to Ty jesteś proszony o udzielenie wywiadu. Niezależnie od sytuacji, Twój szef daje Ci jasno do zrozumienia, że wykonujesz tak dobrą pracę, że czuje się spokojny stawiając Cię w roli ambasadora swojej firmy – a to oznacza znacznie więcej niż pojedyncza pochwała.

 

Kiedy czujesz się na swoim stanowisku coraz bardziej komfortowo, pochwały z reguły pojawiają się rzadziej. To może zasiać w Tobie ziarnko wątpliwości, czy aby na pewno jesteś dobrym pracownikiem.

Zamiast obsesyjnie skupiać się na tym, co Twój szef może myśleć, otwórz oczy na powyższe sytuacje. Prawdopodobnie jesteś o wiele lepszy, niż Ci się wydaje.

 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Również dowiedz się jak usprawnić pracę swojego mózgu oraz drugą część felietonu Ernesta Szuberta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn