fbpx

Najważniejsze by wykorzystywać wszystkie szanse! Justyna Geller #insider_talk

insider_talk

Gościem naszego cyklu #insider_talk jest mgr farm. Justyna Geller, Prezes Zarządu Firmy Biophage Pharma S.A.

Jak sama mówi: nie może usiedzieć na miejscu i wszędzie jej pełno! Ambitna, pełna pasji, otwarta na nowe wyzwania.  Naukowo zainteresowana tematyką opieki farmaceutycznej oraz bakterii probiotycznych, które łączy z pracą zawodową. Zapraszamy do lektury wywiadu, w trakcie którego dawka inspiracji do działania gwarantowana!

 

Zaczęło się od farmacji ? Jak wyglądała Twoja ścieżka kariery po studiach, a właściwie, już w trakcie studiów?

Zawsze byłam osobą, która nie potrafiła usiedzieć na miejscu. Już w trakcie studiów zaczęłam pracować w ferie i wakacje w dużej sieci krakowskich aptek – najpierw jako pomoc apteczna, a później w ich aptece internetowej. Starałam się angażować w różne koła naukowe, byłam członkiem Młodej Farmacji, a także (wstyd się przyznać, ale sama się na to stanowisko wepchałam) starostą roku. Dzięki tej ostatniej funkcji zrozumiałam, że jedną z moich kluczowych cech jest dobra organizacja pracy i otwartość z kontaktach z ludźmi. Na początku pracowałam w aptece ogólnodostępnej, głównie na dyżurach nocnych, gdyż miałam małą córeczkę, ale dusiłam się tam. Dzięki studiom podyplomowym z badań klinicznych rozpoczęłam pracę w Dziale Medycznym krakowskiej firmy farmaceutycznej, gdzie wciąż pracuję na stanowisku Osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo farmakoterapii. A po dwóch latach pracy w tej firmie, w 2017 roku pojawiła się możliwość objęcia stanowiska Prezesa Zarządu w Biophage. I nie wyobrażałam sobie nie skorzystać w takiej okazji.

Biophage Pharma S.A. to synonim innowacji. Jakie są główne obszary Waszej działalności?

Biophage to moje oczko w głowie. Razem z moim świetnym zespołem biotechnologów i mikrobiologów (bo bez nich to nic bym nie zdziałała tak naprawdę) zajmujemy się badawczo jak i przemysłowo bakteriami probiotycznymi oraz bakteriofagami. Początkowo Spółka nastawiona była na dofinansowane projekty badawcze, ale zgodnie z kierunkiem rynku, rozwijamy swoje innowacyjne produkty kosmetyczne, głównie dla mam i dzieci, a także otworzyliśmy sklep internetowy.

Muszę o to zapytać- skąd pomysł na założenie działalności akurat o takim profilu?

Niestety Biophage to nie moje dzieło- otrzymałam ją w spadku 😉 Ale traktuję ją jak moje trzecie dziecko i wkładam w jej rozwój mnóstwo energii. Chociaż zawsze mam wyrzuty sumienia, że mogłabym więcej.

Co należy do Twoich obowiązków jako Prezesa firmy innowacyjnej?

Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć 🙂 Stety/ niestety prowadząc małą spółkę należy być multizadaniowym – od księgowości, po marketing. Trzeba się znać na wszystkim po trochu, ponieważ nie ma się sztabu ludzi, który będą wykonywać nasze zadania. Z drugiej strony uważam, że na początku kariery na stanowisku zarządczym to idealna sprawa! Bardzo absorbująca, ale jeżeli chce się odpowiednio kierować firmą, to wiedza z każdego szczebla rozwoju jest niezbędna. Bo jak kontrolować ludzi czy podwykonawców, jak się na czymś człowiek nie zna 😉 Gdy otwierałam sklep internetowy, to pierwsze co zrobiłam to kupiłam książkę na temat e-commerce, by wiedzieć o czym ze mną rozmawiają informatycy czy SEO-wcy.

Robisz także doktorat. Jakie tematy interesują Cię najbardziej w pracy naukowej?

Pomysł na doktorat pojawił się w trakcie pracy w firmie farmaceutycznej, ponieważ zafascynowała mnie tematyka bakterii probiotycznych. Dodatkowo zawsze interesowała mnie opieka farmaceutyczna, bo uważam, że powinna być postrzegana jako cel i najważniejszy obowiązek zawodowy każdego farmaceuty. I z połączenia powstał mój projekt. Nie znoszę pracy w laboratorium, dlatego praca z pacjentkami wydawała mi się idealna dla mojego temperamentu. Niestety przy natłoku wszystkich spraw, które mnie otaczają, muszę dzielić czas między prace, dom i uczelnię. A czasami ciężko to pogodzić.

Jaki jest Twój przepis na sukces?

Najważniejsze jest to by brać z życia garściami i wykorzystywać wszystkie szanse, które otrzymujemy od losu. Wiosną 2017 roku pracując w jednej firmie, dostałam się na studia doktoranckie i rozpoczęłam pracę w Biophage. Po kilku miesiącach okazało się, że jestem w upragnionej ciąży ze Stasiem. Byłam przerażona jak dam sobie radę, mając jeszcze 5 latkę w domu. Miałam chwile zawahania. Ale zakasałam rękawy, mniej spałam, więcej siedziałam po nocach. I co? Dałam radę 🙂 Teraz będzie już w górki i czekam na kolejne projekty. A kilka mam już w głowie 😉

Dziękuje Ci za wywiad udzielony w ramach cyklu #insider_talk i życzę Ci dalszych, ciekawych i inspirujących wyzwań!

Rozmawiała Justyna Srebro

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn