fbpx

Gdzie szukać stażu w badaniach klinicznych?

gdzie szukać stażu w badaniach klinicznych

Decyzja podjęta- chcesz rozwijać się w kierunku badań klinicznych. Pozostaje jednak pytanie gdzie szukać stażu w badaniach klinicznych? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak ułatwić sobie to zadanie.

Kursy i wiedza teoretyczna stanowią doskonałą podstawę do rozpoczęcia swojej kariery w badaniach klinicznych. Jej kolejnym etapem jest wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce, np. podczas staży i praktyk. Staże nie dość, że przynoszą  wiele satysfakcji i jednocześnie doskonale utrwalają nabyte wcześniej umiejętności, stanowią także cenny wpis w CV. Zatem, gdzie szukać staży w badaniach klinicznych?

Strony pracodawców

Po pierwsze koniecznie regularnie odwiedzaj strony pracodawców, którzy związani są z branżą badań klinicznych. Mogą to być zarówno firmy farmaceutyczne jak i CRO (Contract Research Organizations) . Na ich stronach, w zakładkach poświęconych ofertom pracy, możesz znaleźć aktualne oferty staży i praktyk. Warto wybrać kilka firm, które najbardziej Cię interesują, np. tych które znajdują w Twoim miejscu zamieszkania i raz w tygodniu odwiedzać ich strony.

Jeśli nie słyszałeś o zbyt wielu firmach CRO, zajrzyj do naszej bazy polskich i światowych firm sektora CRO, w której znajdziesz bezpośrednie odnośniki do ich stron internetowych z aktulanymi ofertami staży i praktyk. Bazę firm znajdziesz tutaj.

Platformy poświęcone osobom poszukującym pracy

Na platformach poświęconych osobom poszukującym pracy, takim jak pracuj.pl czy Absolvent.pl bardzo często, szczególnie w okresie wakacyjnym pojawiają się oferty staży i praktyk w firmach oraz ośrodkach farmaceutycznych. Warto zaglądać na ich strony!

Zwróć uwagę także na strony agencji rekruterskich takich jak HAYS czy Devire, na kótrych także często pojawiają się oferty pracy związane z branżą farmaceutyczną i badaniami klinicznymi.

LinkedIn Jobs

O zaletach posiadania profilu na LinkedIn pisaliśmy juz bardzo wiele tutaj. Niewątpiliwe posiadanie profesjonalnego profilu na tej platformie zwiększa Twoje szanse podczas rekrutacji na staż, ponieważ to rekruter sam może zaprosić Cię, do aplikacji na daną ofertę. Ale to jeszcze nie wszystko.

Korzystając z platformy LinkedIn Jobs sam możesz szybko wyszukać interesujące Cię oferty różnych firm i to często zanim pojawią się na innych portalach. Warto korzystać z tych możliowści!

Grupy na Facebooku

Czy słyszałeś o grupach na Facebooku poświęconych poszukującym pracy w farmacji? Jeśli nie, to zajrzyj do grupy Praca i Staże w Farmacji i zobacz co ciekawego oferuje. Nie zapomnij także o grupach poświęconych wyłącznie badaniom klinicznym- tam także możesz znaleźć wiele ciekawych ofert.

Nie zapominaj także o swoich znajomych już pracującyh w branży framaceutycznej. Oni także mogą podpowiedzieć Ci, gdzie warto aplikować!

Podziel się z nami swoją opinią gdzie jeszcze warto szukać ofert staży i praktyk! A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o specyfice pracy w dziedzinie badań klinicznych pobierz naszego bezpłatnego eBooka Praca w badaniach klinicznych, gdzie możesz przeczytać więcej na temat rozmowy rekrutacyjnej. eBooka znajdziesz tutaj.

A już przed samą rozmową nie zapomnij zajrzeć do naszej bazy wiedzy- badana kliniczne, by odswieżyć wiedzę!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn