fbpx

Rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych

grafika blog post (39)

Rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych podczas rekrutacji na staż czy pierwsze stanowisko jest bardzo dużym przeżyciem. Na co zwrócić uwagę, przygotowując się do pierwszej rozmowy rekrutacyjnej? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek dzięki którym świetnie zaprezentujesz się podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej.

Na początek warto widzieć o tym, że już podczas rekrutacji na stanowiska stażowe czy asystenckie, będą od Ciebie wymagane podstawowe wiadomości z zakresu badań klinicznych. Kluczowe jest więc dobre przygotowanie merytoryczne, aby uniknąć dodatkowego stresu w trakcie i tak emocjonującego przeżycia, którym jest rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych. Może Ci w tym pomóc nasza baza wiedzy- badania kliniczne, w której znajdziesz wiele przydatnych przed rozmową informacji. Gdzie szukać firm w które przyjmą Cię na staż? Sprawdź tutaj.
Co powinieneś jeszcze wiedzieć o rozmowach rekrutacyjnych?

Kompetencje miękkie

Zapewne już wielokrotnie słyszałeś to pojęcie. Kompetencje miękkie i zdolności interpersonalne są obecnie jednymi z najczęściej ocenianych i wysoko wartościowanych przez rekruterów umiejętności. Dlaczego? Branża badań klinicznych wymaga ciągłego nawiązywania nowych kontaktów i pracy zespołowej. Na stanowisku stażysty, Twoim podstawowym zadaniem będzie koordynowanie pracy i pomoc każdemu z pracowników działu badań klinicznych (Clinical Management), dlatego szybkie odnajdywanie się w dynamicznym środowisku pracy jest tu na wagę złota!

Branża badań klinicznych wymaga ciągłego nawiązywania nowych kontaktów i pracy zespołowej.

Zapał do nauki

Dla Ciebie to zapewne naturalne, natomiast nie każdy wie, że praca w badaniach klinicznych wymaga stałego poszerzania swojej wiedzy. Tutaj nie możesz spocząć na laurach- ciągłe doczytywanie, kursy i rozmowy branżowe są to na porządku dziennym. Rekruter podczas rozmowy na pewno będzie chciał zbadać to, czy wykazujesz chęć do poszerzania swojej wiedzy i co już do tej pory zrobiłeś. Dlatego tak jak już wspominaliśmy, dobrze przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną. Podstawowe pojęcia związane z badaniami klinicznymi możesz powtórzyć, korzystając z naszej bazy wiedzy- badania kliniczne, którą możesz znaleźć tutaj.
Cenną pozycją w CV będą także wszelkie kursy oraz zainteresowania wskazujące na branżę badań klinicznych.
rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych

Umiejętności praktyczne

Równie często co kompetencje miękkie ocenia się umiejętności praktyczne kandydatów na stanowiska w badaniach klinicznych. Na jednym z etapów rozmowy, szczególnie w dużych korporacjach, możesz spodziewać się zadania zespołowego, które będziesz musiał wykonać z innymi kandydatami. Za taki projekt będziecie oceniani nie tylko indywidualnie, ale również jako team.
Często w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w badaniach klinicznych ocenia się także umiejętności posługiwania się różnymi programami i systemami informatycznymi, wymienionymi w ofercie pracy. Ważne jest, żebyś czuł się pewnie w umiejętnościach, które podajesz w swoim CV.

W trakcie rozmowy możesz spodziewać się szczegółowych pytań dotyczących poszczególnych pozycji wymienionych w Twoim CV. O tym także warto pamiętać, by nie dać się zaskoczyć pytaniem dotyczącym, np. pracy wakacyjnej.

Rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych

Rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych wymaga pewnego przygotowania merytorycznego. Warto przygotować sobie odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań, takich jak:

  • Twoja najmocniejsza i najsłabsza strona?
  • Sytuacja kryzysowa/konflikt z szefem. Jak sobie z tym poradziłeś?
  • Jak widzisz siebie za 5 lat?
  • Jakie są Twoje oczekiwania finansowe?

Mając tak solidne podstawy na pewno poczujesz się pewnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej w badaniach klinicznych. Trzymamy za Ciebie kciuki!

Rozmowa kwalifikacyjna w badaniach klinicznych jest wyzwaniem. Jeśli potrzebujesz szybkiej powtórki, koniecznie zajrzyj do naszej bazy wiedzy- badania kliniczne, w której znajdziesz wszystko co powinieneś wiedzieć rozpoczynając pracę w badaniach klinicznych. Sprawdź także jakie kursy z badań klinicznych przygotowaliśmy dla Ciebie! Clinical Trial Associate, Monitor badań klinicznych oraz Study Start-up Specialist, doskonale przygotują Cię do podjęcia wymarzonej pracy w badaniach klinicznych.

Sprawdź sam!

Jeżeli masz więcej pytań na temat badań klinicznych, koniecznie sprawdź inne materiały znajdujące się na naszej stronie. Znajduje się tutaj wszystko co powinieneś wiedzieć o badaniach klinicznych!

 

Baza wiedzy- badania kliniczne

 

Baza firm CRO

 

Kurs on-line
Clinical Trial Associate

 

Kurs on-line Monitor badań klinicznych

 

Kurs on-line Study Strat-up Specialist

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn