fbpx

CUKRZYCA – SKONSULTUJ SIĘ Z FARMACEUTĄ – relacja

SzF_plakat_cukrzyca_2018pusty-1

 17. listopada odbyła się kolejna edycja akcji “Skonsultuj z Farmaceutą” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. W dziewięciu największych miastach Polski wolontariusze edukowali społeczeństwo na temat opieki, prewencji oraz farmakoterapii w cukrzycy.

Coroczna inicjatywa przyszłych farmaceutów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł przyjść i porozmawiać z wykwalifikowaną kadrą medyczną, na którą składali się m.in. farmaceuci, dietetycy, pielęgniarze, o rzeczach związanych ze zdrowiem, a przede wszystkim cukrzycą. Ponadto w czasie akcji była możliwość dokonania bezpłatnych pomiarów stężenia glikemii, ciśnienia tętniczego, analizy składu masy ciała i wielu innych! Ale to nie wszystko, co przygotowali wolontariusze! Na najmłodszych czekał Kącik Małego Farmaceuty, niektóre miasta przygotowały Kącik Ziołolecznictwa.

Stanowiska w trackie akcji były oblegane, o czym świadczą liczby:

  • Wykonano 2 275 pomiarów glikemii oraz ciśnienia tętniczego.
  • 598 ankiet zostało wypełnionych.
  • Akcja dotarła do 2 000 osób!

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Na całym świecie jest ponad 400 milionów chorych. Na szczęście z roku na rok, społeczeństwo jest coraz bardziej świadome istoty profilaktyki w zakresie diabetologicznym. Działania, takie jak “Skonsultuj z Farmaceutą”, pomagają szerzyć ideę opieki farmaceutycznej w tej chorobie.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Grupa opieka.farm.

 

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji jest samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą studentów i młodych farmaceutów z całej Polski. Swoją działalność opiera na pracy społecznej członków. Ich przedstawicieli spotkać można na farmaceutycznych kongresach, sympozjach czy akcja profilaktycznych.
Projekt zorganizowano we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA – Poland.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn