fbpx
cv w formie wideo

Jak nagrać CV w formie wideo – 5 praktycznych wskazówek

CV w formie wideo to oryginalny sposób, który może sprawić, że otrzymasz wymarzoną pracę. Większość osób woli oglądać filmy aniżeli przeglądać setne CV, które wygląda tak samo jak poprzednie 99. Jeśli więc nie boisz się wystąpień publicznych oraz wiesz, że firma, do której kandydujesz ceni oryginalność i kreatywność, nagraj swoje CV w formie wideo. Poniżej kilka sprawdzonych wskazówek, jak to zrobić.

Jak nagrać CV w formie wideo? – Wskazówka #1

Zanim zaczniesz nagrywać CV w formie wideo stwórz plan filmiku podziel go na kilka części.

Pierwsza część

to wstęp, w którym krótko opowiesz o sobie i tym, czego poszukujesz oraz w czym jesteś dobry.

Druga część

to opis twojego dotychczasowego doświadczenia. Opowiedz o stanowiskach, na których pracowałeś, opisz swoje obowiązki, w kontekście stanowiska, na które kandydujesz.

Trzecia część

to pokazanie twoich umiejętności i opis pasji.  Zakończ swój filmik stwierdzeniem, że masz nadzieję, że spotkasz się z rekruterem na rozmowie rekrutacyjnej gdzie będziecie mogli porozmawiać o twoim doświadczeniu oraz o tym, co jako pracownik mógłbyś wnieść do firmy.

Kiedy masz gotowy plan i strukturę filmu, napisz tekst, który powiesz przed kamerą. Spisanie myśli pozwoli ułożyć sensowne zdania, a także sprawi, że będziesz wiedział, co i kiedy powiedzieć.

Wskazówka #2 – używaj krótkich i prostych zdań

Pisząc tekst do wideo używaj prostych i krótkich zdań. Pisząc mamy tendencję do tworzenia rozbudowanych zdań, które po przeczytaniu na głos są trudne do zrozumienia. Tworząc wideo warto mówić jasnymi, krótkimi zdaniami, dzięki czemu twój odbiorca z łatwością zrozumie twój przekaz.

Wskazówka #3 – prezentuj się z klasą

Jak Cię widzą tak Cię piszą. To powiedzenie mówi jedno. Tworząc CV w formie wideo Zadbaj o swój ubiór i wygląd w trakcie nagrywania wideo. Ubierz się schludnie i elegancko, tak jakbyś wybierał się na rozmowę rekrutacyjną. Nie zmieniaj jednak swojego wizerunku na siłę, nie przesadzaj, zatem z ilością makijażu na twarzy.

Wskazówka #4 – Mowa ciała i język mogą naprawić lub zepsuć wideo

Opanuj mowę ciała i język. Nagrywając CV w formie wideo zwróć uwagę na to czy nie używać nadmiernie gestykulacji, czy przypadkiem nie wykonujesz dziwnych ruchów, które mogą być źle odebrane. Zwróć również uwagę czy podczas mówienia nie używasz nadmiernie niektórych słów jak np. „również”, „a także” czy „de facto”. Mogą być one irytujące dla odbiorcy przy dłuższym filmiku.

Wskazówka #5 – Przygotuj także klasyczne, papierowe CV

Wysyłając film, możesz również załączyć standardowe CV z dopiskiem, że przygotowałeś CV w dwóch formach, tak, aby zapoznawanie się z nim było miłe dla osoby rekrutującej.

 

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo