Wszytskie artykuły

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Zainspiruj się

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę, studenta V roku analityki medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który od blisko 2 lat zajmuje się badaniami klinicznymi. W trakcie rozmowy Mateusz podzielił się z nami doświadczeniami płynącymi z połączenia pracy zawodowej i studiów, jak również opowiedział nam o specyfice pracy w badaniach klinicznych.

Początek drogi zawodowej

Mateusz, jako jedyny z naszych dotychczasowych rozmówców miał jasno sprecyzowany cel już na początku studiów-badania kliniczne to dziedzina, w którą celował już w momencie podjęcia nauki na uniwersytecie. W trakcie rozmowy powiedział nam, że staż, który zapewnił mu start kariery, zorganizował sam. W firmie,w której go odbywał nie trwała wówczas żadna rekrutacja, jedyny as w rękawie jaki  wtedy miał, to wielka chęć spróbowania swoich sił. Udało się! Przez kolejne kilka miesięcy przyglądał się działaniom w firmie, pomagał w czym tylko mógł, wyciągając z tego maksimum wiedzy. Wszystko po to, by po blisko dwóch miesiącach dostać upragnioną propozycję pracy. Kolejny etap rozwoju kariery Mateusza to rekrutacja pacjentów, czyli objęcie stanowiska pre-screener, gdzie wiedza wyniesiona ze studiów była na wagę złota.

Jakimi informacjami podzielił się z nami Mateusz?

Mateusz wielokrotnie podkreślał, że rynek jest otwarty na ludzi wykazujących się inicjatywą i chęcią pracy, ważne jest, by wykazać starania i brać karierę w swoje ręce. Badania kliniczne to prężnie rozwijający się sektor, który czeka na młodych pragnących rozwoju ludzi. Na przykładzie Mateusza można zauważyć, jak ważne jest podejmowanie działań już w trakcie studiów. Doświadczenie wyniesiona z pracy podjętej w trakcie studiów,  wyróżni nas na rynku pracy i zagwarantuje lepszy start po ich skończeniu. A jak pokazuje historia naszego rozmówcy, z powodzeniem da się połączyć studia i pracę!

Po tak dużej dawce inspiracji, nie pozostaje nic innego jak szukać ofert stażu i pracy

Zobacz całość rozmowy na naszych facebooku!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o badaniach klinicznych, zobacz ofertę naszych kursów 

 

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

LinkedIn
Facebook
Twitter