Kursy z Pharmacovigilance 15% taniej z kodem “PV15“, tylko do końca kwietnia

HomeRejestracja lekówCykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę, która od blisko 4 lat pracuje jako specjalista do spraw rejestracji leków w międzynarodowej firmie konsultingowej. W trakcie trwającej blisko 15 minut rozmowie podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z  jej karierą.

Nie takie łatwe początki

Kasia w trakcie rozmowy przyznała, że idąc na studia zupełnie nie wiedziała i nie spodziewała się ,że będzie w tym miejscu, w którym obecnie się znajduje. Założeniem, które towarzyszyło jej w trakcie nauki na wydziale farmaceutycznym przez większość studiów było znalezienie pracy  w aptece, czyli typowy scenariusz po skończeniu farmacji. Jednak im bliżej obrony pracy magisterskiej, plany te ewoluowały coraz mocniej. Poprzez możliwość poznania pracy z dokumentem , jaką dała jej funkcja przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, zaczęła rozważać inne możliwości kariery. Piąty rok w przypadku Kasi był rokiem przełomowym, podsumowanie 5 lat nauki dało jej podpowiedź, w którą stronę chciałaby skierować swoje działania. Jednak tak pełen wachlarz możliwości, jaki czeka absolwenta farmacji z początku przytłoczył Kasię i wprawił w niepewność. Taki stan trwał dość krótki, Kasia szybko przeszła do działań i niedługo po tym dostała pierwszą pracę jako specjalista ds. rejestracji leków.

Jakimi informacji podzieliła się z nami Kasia?

Obszar aktywności rejestracyjnej jest bardzo szeroki, obejmuje między innymi zmiany po rejestracyjne, w tej właśnie dziedzinie specjalizuje się Kasia. Praca z klientem w międzynarodowej firmie konsultingowej to dbałość o ciągłość dokumentacji i aktualizowanie ich zgodnie z aktualnymi procedurami zarówno lokalnymi jak i międzynarodowymi. Ten typ pracy stawia przed osobami chcącymi podjąć karierę w tym sektorze wyzwanie w postaci konieczności ciągłego doszkalania się, zdobywania nowej wiedzy. Procedury rejestracyjne zmieniają się bardzo dynamicznie, żeby być specjalistą w tym obszarze należy śledzić te zmiany na bieżąco. Takie stanowisko to także konieczność pracy w języku angielskim, co z początku stanowiło dla Kasi wyzwanie, jednak z biegiem czasu i zyskaniem doświadczenia, nie stanowiło to dla niej już trudności. Obecnie pracuje z klientami w wielu krajów przy użyciu formularzy odrębnych dla każdego państwa, stworzonych na podstawie zróżnicowanych praw.

Kasia zostawiła nas z przekazem, że zawsze warto szukać możliwości, być otwartym na propozycje i pamiętać, że działania, które podejmujemy po studiach nie definiują naszej kariery na zawsze.

Jeśli chcecie zobaczyć całość rozmowy wejdzie na nasz facebook! Pamietajcie, że więcej o rejestracji leków możecie się dowiedzieć z naszych kursów, zobaczcie ich ofertę i wybierzcie dla siebie najlepszy!

Podziel się:

Kategorie

Może Cię zainteresować

Osoba pracująca na stanowisku Market Access Lead w znacznej mierze jest odpowiedzialna za koordynację procesów refundacji produktów leczniczych firmy oraz...
Jeżeli jesteś zainteresowany rynkiem farmaceutycznym, uwielbiasz analizować dane i artykuły naukowe to stanowisko może być idealne dla Ciebie! Praca menadżera...
Możliwości rozwoju w Market Access są bardzo szerokie. Jednakże ciężko jest wyróżnić jedną ścieżkę rozwoju w tym sektorze branży farmaceutycznej....