Czy pracownik może rozwiązać umowę z pracodawcą bez wcześniejszego wypowiedzenia?

Tak, każda ze stron może rozwiązać umowę bez zachowania okresu wypowiedzenie i będzie to rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron jakie reguluje art. 30 § 1 pkt 1. Skutkuje ono w terminie wskazanym w porozumieniu.

 

AUTOR:
Monika Bartwicka
Prawnik specjalizujący się w prawie farmaceutycznym i medycznym. Od ponad 10 lat związana z branżą farmaceutyczną. Absolwentka studium doktorskiego. Wykładowca akademicki. Uczestniczyła jako prelegent w wielu konferencjach naukowych. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa farmaceutycznego.

Cykl artykułów z prawem pracy powstał we współpracy z PML group.

Łączymy farmację, medycynę i prawo. Chcemy, aby polski rynek medyczny rozwijał się dynamicznie i dostarczał pacjentom oraz przedstawicielom zawodów medycznych niezbędne informacje, narzędzia i technologie, by spełniać swój cel: pomaganie pacjentom. Poznaj nasze projekty na http://pmlgroup.eu