fbpx
czy warto brać udział w stażach

Czy warto brać udział w stażach? – 3 powody, dla których warto wziąć udział w stażach

Jako student na pewno zadajesz sobie pytanie, czy warto brać udział w stażach? Jesteś w trakcie studiów i udało Ci się wygospodarować kilkanaście wolnych dni w tygodniu? Przeznacz je na staż! To dzięki niemu poznasz interesującą Cię ścieżkę zawodową, a także będziesz miał możliwość zdobyć doświadczenie.

Czy warto brać udział w stażach, odpowiadamy: TAK! Oto 3 powody, dlaczego:

 

Staż to szybsza droga do pracy marzeń

Jeśli nie posiadasz dużego doświadczenia i interesuje Cię praca w konkretnej firmie, w danym dziale to rozwiązaniem tego problemu jest właśnie staż. Współcześnie firmy decydując się na zatrudnienie stażysty myślą o nim jako o przyszłym pracowniku, który zostanie po zakończeniu stażu. Czas stażu traktowany jest jako czas kiedy osoba może przyuczyć się do zawodu i poznać obowiązki oraz dane stanowisko.

Na stażu zostajesz wprowadzony w obowiązki i pomagasz przy ich wykonywaniu. Z każdym miesiącem obowiązki stają się bardziej odpowiedzialne i angażujące, ale wszystko zależy od tego jak wiele dasz od siebie. Staż to czas kiedy możesz się wykazać, dzięki temu będziesz mógł otrzymać później stanowisko pracy w danej firmie.

Staż to nowe znajomości

Staż to również czas, kiedy wchodzisz w branżowe środowisko i możesz nawiązać wiele relacji zawodowych, które być może w przyszłości zaprocentują i przyniosą Ci zawodowe korzyści. Podczas stażu możemy poznać ludzi, którzy mogą nas nauczyć czegoś nowego, na co zwykle musielibyśmy poświęcić znacznie więcej czasu, możemy nawet odnaleźć naszego mentora! Jeżeli jednak nie uda nam się wykorzystać nowych znajomości, co jest mało prawdopodobne, zawsze poznaliśmy ciekawych ludzi którzy mogą się okazać po prostu świetnymi przyjaciółmi.

Staż uczy kompetencji miękkich

Komunikatywność, samodzielność, zarządzanie sobą w czasie, orientacja na cel, to kompetencje, na których zależy współczesnym pracodawcom. Mało osób jednak je posiada, tym bardziej w początkach swojej kariery zawodowej. Staż daje możliwość sprawdzenia siebie i swoich umiejętności, a także nauki nowych.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo

stanowiska pharmacovigillance

4 Stanowiska Pharmacovigilance – Kariera w Farmacji

Wielkość i potrzeby firmy determinują ilość dostępnych w niej stanowisk. Nazewnictwo jak i hierarchia stanowisk w dziale PV jest kwestią indywidualną dla każdej korporacji międzynarodowej. Opierając się o przykład korporacji farmaceutycznej, można wyodrębnić określone stanowiska pharmacovigilance: Safety Data Assistant (Asystent