(Junior/Senior) Drug Safety Specialist – Stanowiska przy Monitorowaniu Działań Niepożądanych Leków

(Junior) Drug Safety Specialist

Inaczej nazywany Junior Pharmacovigilance specialist, w Polsce stanowisko znane jako Młodszy specjalista ds. zarządzania danymi ze zdarzeń niepożądanych lub jako Młodszy specjalista ds. bezpieczeństwa farmakoterapii.

Jako początkujący specjalista będziesz musiał zarządzać danymi dotyczącymi zdarzeniami niepożądanymi m.in. SAE oraz AE, zapewniać najwyższej jakości dane, przygotowywać i składać Safety Reports, SOP oraz WPD. Dodatkowo często będziesz interpretował raporty kliniczne pod kątem danych dot. bezpieczeństwa oraz pełnił funkcję „wspierającą” przy innych obowiązkach.

Absolutnym minimum jest wykształcenie wyższe – nauki o zdrowiu i pokrewne, znajomość angielskiego na poziomie minimum B2 oraz obsługa pakietu MS Office.  Doświadczenie w branży nie jest wymagane, ale każdy pracodawca, będzie korzystniej patrzył na kandydata, jeżeli takie ma. Wszystkie udokumentowane szkolenia w tym z zakresu Pharmacovigilance (w tym modułu 6 GVP), zdany egzamin EMA w zakresie bazy EudraVigilance itp. też będą dodatkowymi Twoimi atutami, tak samo jak doświadczenie w opracowaniu PSMF, Risk Management Plan, rejestracji produktów leczniczych w bazie XEVMPD, obsłudze bazy EudraVigilance, Signal Management.

Jeżeli jesteś osobą rzetelną, dokładną w swojej pracy, umiesz działać pod presją czasu i bardzo dobrze organizujesz pracę sobie i innym, to spokojnie możesz oczekiwać zarobków zaczynających się od kwoty 5 tysięcy złotych.

(Senior) Drug safety Specialist

Znany również pod nazwą (Senior) Pharmacovigilance specialist, to kolejny krok po byciu młodszym specjalistą ds. zarządzania danymi ze zdarzeń niepożądanych.

Na tym stanowisku musisz posiadać wykształcenie wyższe w zakresie kierunków medycznych i pokrewnych, znać język angielski na poziomie B2/C1. Pracodawcy często oczekują około 3 letniego doświadczenia w PV, bardzo dobrych umiejętności planowania i organizacji pracy, zdolności analitycznych i umiejętności rozwiązywania problemów jak i pracy pod presją i silnego poczucia odpowiedzialności. Konieczna jest również umiejętność komunikacji i pracy w zespole międzynarodowym.

Stawki zaczynają się od 7000 zł na rękę do 12000 zł na rękę. Za to wynagrodzenie, pracodawcy oczekiwać od Ciebie będą:
-Wprowadzania informacji dotyczących zdarzeń niepożądanych do globalnej bazy danych w oparciu o dane źródłowe z zapewnieniem spójności.
-Opracowywanie dokumentacji z zakresu pharmacovigilance (PSUR, RMP, ADCO, CCSI, procedury wewnętrzne).
-Przeglądu i analizy literatury z zakresu bezpieczeństwa farmakoterapii.15
-Oceny, analizy i raportowania zgodnie z prawem przypadków występowania działań niepożądanych.
-Przeglądania stron internetowych EMA, CMDh.
-Wprowadzania danych o produktach do bazy xevMPD.
-Opracowywania i raportowania PSUR zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa.
-Analizowania raportów i aktualizacji baz danych PhV .
-Analizy danych literaturowych pod kątem działań niepożądanych .
-Współpracy z globanymi strukturami PhV i komunikacji z międzynarodowymi zespołami .
-Prowadzenia szkoleń z zakresu PhV .
-Ewentualnie udziału w działaniach dotyczących stricte badań klinicznych oraz marketingu.

Sprawdź również opisy innych stanowisk !

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Wygraj kurs Clinical Trial Associate

Na naszym profilu na Instagramie przygotowaliśmy dla Ciebie konkurs, w którym możesz wygrać kurs Clinical Trial Associate! Szczegóły konkursu znajdziesz poniżej.   Konkurs „Wygraj kurs Clinical Trial Associate” ogłosiliśmy na naszym profilu na Instagramie. Aby wziąć w nim udział wystarczy

Kurs Monitor badań klinicznych

Od dziś w przedsprzedaży dostępny jest już kurs Monitor badań klinicznych! Czego dowiesz się podczas kursu? Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie!   Podczas kursu Monitor Badań klinicznych, dowiesz się jak wygląda praca monitora, jakie wizyty odbywa oraz poznaj najczęstsze błędy,

Wirtualna konferencja Nawigator Kariery w Farmacji

Pierwsza wirtualna konferencja Nawigator Kariery w Farmacji, to niepowtarzalna okazja, by spotkać się z ekspertami z branży farmaceutycznej bez wychodzenia z domu! W ramach wirtualnej konferencji Nawigator Kariery w Farmacji, przygotowaliśmy cykl bezpłatnych webinarów podczas których nasi eksperci podzielą się

Przewiń do góry