fbpx

Innowacyjny szpital 18 czerwca w Warszawie

Innowacyjny szpital

 

Jak zwiększyć innowacyjność szpitali? Zaprosić do nich innowatorów!


Aby lepiej dbać o pacjentów, szpitale muszą stawiać na innowacyjność. Konieczna jest współpraca lekarzy, kadry zarządzającej z innowatorami. Niestety, nadal brakuje dobrych przykładów takiej kooperacji. Aby zmniejszyć barierę między tymi grupami- organizatorzy konferencji Innowacyjny Szpital postanowili zaprosić innowatorów do szpitali. 18 czerwca odbędzie się pierwsze takie spotkanie w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie.

 

“Z doświadczenia wiemy, że startupy mają trudność w dotarciu lekarzy i szpitali, czy przychodni. Często projektują rozwiązania bez testowania ich ze swoimi odbiorami. Z kolei medycy ostrożnie podchodzą do startupowców. Chcemy, zlikwidować tą barierę i umożliwić lepsze poznanie się tych grup. Przyprowadzamy startupy do szpitali, by innowatorzy mogli zaprosić lekarzy lekarz do współpracy a także zachęcić do wdrożenia ich rozwiązań.” mówi Monika Bartwicka, członkini rady Programowej.

 

Gospodarzem Innowacyjnego Szpitala: Matka i Dziecko jest warszawski szpital specjalistyczny przy ul. Madalińskiego 25. Placówka specjalizuje się w ginekologii oraz pediatrii. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 18 czerwca.

 

Konferencja dla profesjonalistów oraz Strefa Innowacji

 

Spotkanie składa się z kilku elementów. W czasie konferencji dla profesjonalistów, dyskusję o innowacyjności podejmą eksperci m. in. wiceminister Zdrowia Krzysztof Łanda czy Paweł Balsam z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Środowisko szpitali reprezentować będzie m. in  Anna Krysiukiewicz-Fenger i Dariusz Malczyk (Szpital Św. Rodziny), prof. Maciej Banach (dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi) oraz Maciej Biardzki (Szpital w Miliczu).

 

Przez cały dzień w szpitalu odbywa się będą pokazy innowacyjnych rozwiązań. Swój telemedyczny stetoskop zaprezentuje StethoMe, narzędzie do monitorowania postępów astmy pokaże AioCare. Będzie można także zobaczyć tele-KTG od Pregnabit czy inteligentny glukometr od Glucoactive. Nadal trwa nabór innowacyjnych startupów. Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres kontakt@innowacyjnyszpital.pl

 

Pacjenci w centrum zainteresowania

 

Wydarzenie obejmuje także przestrzeń edukacyjną dla kobiet w ciąży, karmiących oraz rodziców. Zapewnione będą wykłady eksperckie dotyczące karmienia niemowląt, prawidłowych zasad inhalacji czy naturalnych metod leczenia. Dodatkowo, w holu szpitala można będzie odwiedzić Strefę Matki i dziecka i skonsultować problemy skórne czy przetestować innowacyjne urządzenia medyczne.

 

Rejestracja

 

Pełen program, lista wystawców oraz rejestracja znajduje się na stronie internetowej konferencji innowacyjnyszpital.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

Chcesz współtworzyć naszą konferencję?
Poszukujemy pomocy do obsługi wydarzenia!

https://karierawfarmacji.pl/praca/obsluga-konferencji-innowacyjny-szpital-18-czerwca/?fbclid=IwAR15602RP9esYbPJuKVe_eeqindMjngenJcKNwCqXrcarzgSDSPEpHiwTvg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn