fbpx
jak dać się znaleźć online

Jak dać się znaleźć online? – 5 sposobów na widoczność w sieci

Zastanawiasz się jak dać się znaleźć online? Istnieje wiele różnych sposobów, dzięki którym zostaniesz zauważony przez rekrutera i wcale nie muszą one wiązać się z wielogodzinnym scrollowaniem ogłoszeń. W dobie powszechnie dostępnej tożsamości użytkownika online, rekruter może znaleźć Cię przez dowolną stronę, na której zamieściłeś swoje dane. Każdy szukający pracy powinien znać wartość profilu LinkedIn. Potężnym konkurentem dla LinkedIn jest po prostu wyszukiwarka osób Facebooka. Jak dać się znaleźć online? Czy są jakieś miejsca online, dzięki którym zostaniesz odkryty przez pracodawcę? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Jak dać się znaleźć online?

Zanim zaczniesz udostępniać swoje dane na pierwszym z brzegu portalu społecznościowym, ważne jest, abyś sprawdził, gdzie już znajdują się Twoje dane osobowe, tak byś był świadomy tego, co przyszły rekruter znajdzie wyszukując Twoje nazwisko w sieci. Zrób szybki research i sprawdź pierwsze pięć stron internetowych, które pokazują wyniki z Twoimi danymi, a następnie przejdź do Grafiki Google i na jakich zdjęciach jesteś. Jeśli natrafisz na co, czego wolałbyś nie pokazywać publicznie – przejdź do strony źródłowej i spróbuj usunąć.

Social Media

Następnie przejdź do kont w serwisach społecznościowych i sprawdź ustawienia prywatności. Upewnij się, że zdjęcia i komentarze, które mogą być oglądane publicznie, nie zaszkodzą procesowi poszukiwaniu pracy. Dobrym pomysłem może być także lekkie „poprawienie” profili w mediach społecznościowych. Wybierz profesjonalne zdjęcie profilowe i napisz rozsądną notatkę na swoim koncie, a szanse na znalezienie przez rekrutera znacznie wzrosną. Po zakończeniu tych działań, nadszedł czas, aby ocenić, na ile Twój wizerunek jest widzialny w sieci. Oto pięć sposobów, które pomogą Cię znaleźć pracownikom HR Twojej wymarzonej firmy:

1. Własna strona internetowa

Profesjonalne portfolio nie jest zarezerwowane tylko dla sztuk pięknych. W dzisiejszych czasach łatwo jest stworzyć osobistą stronę internetową prezentującą doświadczenie i Twoją wartość na rynku pracy. Jest ona szansą na promocję Twojej osobistej marki, wyszczególnienie wszystkich umiejętności jakie posiadasz oraz zapewnienie kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

2. Profesjonalne konto na Twitterze

Wiesz już wszystko o portalach takich jak LinkedIn i Twitter, ale czy rozważałeś użycie Twittera jako kolejnego narzędzia w poszukiwaniu pracy?Załóż na Twitterze osobne konto zawierające profesjonalne zdjęcie i informacje o tym kim jesteś i czym się zajmujesz. Postępuj zgodnie z zasadami obowiązującymi w Twojej branży. Śledź firmy, w których praca Cię interesuje. Wykorzystaj konto, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami branżowymi, umieszczaj wpisy istotne dla Twojej branży i komentuj tweety firm docelowych.

3. Utwórz konto na wyszukiwarkach pracy

Jeśli chcesz być lepiej widzialny w internecie, powinieneś założyć konto na popularnych tablicach ogłoszeń o pracę np. Indeed i włączyć opcję widoczności CV. Wybierając tę opcję, osoby prowadzące rekrutację będą miały dostęp do Twojego CV i możliwość kontaktu z kandydatem.

4. Napisz artykuł branżowy

Wyobraźmy sobie taką sytuację: pracownik działu HR przeprowadza rekrutację online i szuka osób, które będą odpowiednie na dane stanowisko. Wśród najlepszych wyników wyszukiwania znalazł się artykuł na jeden z aktualnych w Twojej branży tematów, którego jesteś autorem. Pierwszym krokiem, jaki zrobi rekruter będzie jak najszybsze znalezienie danych kontaktowych i sprawdzenie Twoich pozostałych mediów społecznościowych. Publikowanie w Internecie treści związanych z konkretnym stanowiskiem w pracy to doskonały sposób na zaprezentowanie swojej wiedzy branżowej i zdobycie pozycji eksperta w danej dziedzinie. Jest to również kolejna droga, dzięki której zostaniesz znaleziony przez odpowiednie osoby.

5. Dołącz do organizacji branżowych

Ważne, jest by wiedzieć kto jest kim. Kim są osoby na głównych stanowiskach w Twojej branży? Czy istnieją organizacje, do których mógłbyś dołączyć? Czy jeśli już do niej dołączysz dostaniesz z tego powodu jakieś dodatkowe profity? Wyszukaj odpowiednie stowarzyszenia i organizacje, a następnie sprawdź możliwości członkostwa.

Zapraszamy do #insider_talk z Michałem Abendrot oraz zobaczenia jak zwiększyć szanse na sukces Twojego CV!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo