Jak odnieść sukces podczas rozmowy z szefem w cztery oczy?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie już od wielu lat, czy dopiero zaczynasz, prawdopodobnie jesteś świadomy, że indywidualne rozmowy z szefem maja kluczowe znaczenie, żeby osiągnąć zawodowy sukces.

 

Takie spotkanie może sprawić, że oboje poczujecie się pełni energii i motywacji do nowych zadań, a Wasze przyszłe działania będą dokładnie zaplanowane. W najgorszym wypadku, możesz odczuć dezorientację i brak wsparcia.

 

Dziś przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, jak w pełni wykorzystać ten czas, aby uzyskać to, czego w tym momencie potrzebujesz.

 

Przygotuj agendę.

 

Najbardziej wydajne spotkania „jeden na jeden”, to te, które mają jasno sprecyzowaną agendę. Przyjście na rozmowę bez przygotowania powodują niepotrzebne straty czasu. Miej jasny program – możesz użyć gotowego szablonu i wysłać go do szefa przed spotkaniem.

 

Udostępniaj wszelkie aktualizacje

 

Bardzo ważne jest dzielenie się na bieżąco wszystkimi niezbędnymi aktualnościami. Usprawni to spotkanie i pozwoli na rozmowę tylko na tematy, których nie można omówić za pomocą platform internetowych. Zanim jednak zaczniesz informować o wszystkich swoich działaniach szefa, zastanów się co chcesz uzyskać z ich udostępnienia. Nie musisz dzielić się wszystkim, wiele rzeczy można przekazać podczas lunchu, poczty elektronicznej.

 

Poszereguj wszystkie swoje działania względem ważności. Oto kilka pytań, jakie powinieneś sobie w tym celu zadać.

 

Czy to jest bardzo pilne? Jeśli tak, nie czekaj na kolejne spotkanie, wspomnij o tym wiadomości mailowej, aby Twój szef mógł na bieżąco rozwiązać naglące sytuacje.

Jak bardzo złożone było to zadanie? Jeśli pisząc o swoich działaniach w mailu, zaczynasz tworzyć mini-esej, to znak, że lepiej będzie poinformować o nich szefa osobiście.  Z drugiej strony, jeśli wiadomość jest krótka, nie pozwól jej zaburzać porządku spotkania – przekaż tę informację za pomocą maila.

Czy jest to okazja na podzielenie się sukcesem? Nie bój się dzielić swoimi osiągnięciami, daj swojemu szefowi okazję, by dostrzec postępy i docenić Twoją pracę.

 

Zadawaj wiele pytań

 

Najlepszym sposobem na wykorzystanie indywidualnych spotkań z szefem jest zadawanie pytań, które dotyczą bezpośrednio Twoich obaw. Na przykład, jeśli utknęliście w martwym punkcie na temat obecnego projektu, możesz zapytać szefa, jak poradziłby sobie z tą sytuacją i jakich rad wynikających z jego doświadczenia mógłby Ci udzielić.

 

Ważne jest, aby pamiętać, że Twoją rolą jako pracownika nie jest tylko udzielanie odpowiedzi na pytania, ale także dostarczanie swoich przemyśleń na temat rozwiązań bieżących problemów. Upewnij się więc, że oprócz pytań jakie masz do szefa, masz też potencjalne odpowiedzi i rozwiązania, jakie chciałbyś zasugerować.

 

Podejmuj oficjalnie zobowiązania

 

Wyrażaj i uzgadniaj swoje zobowiązania na samym końcu indywidualnego spotkania z szefem. Dzięki temu oboje będziecie mieć jasność, co do tego, czego oczekujesz na ten moment. Mogą być to bardzo proste ustalenia, takie jak wysłanie przez przełożonego raportu, na który czekasz od dawna lub bardziej skomplikowane np. wyrażenie zgody na kontakt z trudnym i wymagającym klientem.

 

Przedyskutujcie perspektywę długoterminową

 

Nie każda rozmowa z szefem musi dotyczyć spraw bieżących. Wręcz niezbędne jest, aby co jakiś czas poruszać kwestie długoterminowe. Pomyśl, w jaki sposób przełożony może pomóc w Twojej karierze i poproś go o informację zwrotną na ten temat. Nie obawiaj się zapytać szefa, w czym jesteś dobry i jak możesz starać się o awans. Dowiedz się, czy są jakieś luki w Twoich umiejętnościach i jakie są opcje ich wypełnienia. Takie pytania najlepiej jest wysłać z wyprzedzeniem, aby rozmówca mógł dokładnie przemyśleć odpowiedzi i przygotować rady.

 

Te proste zmiany pomogą Twojemu przełożonemu zwiększyć produktywność spotkania i pokażą, że jest jesteś proaktywny w zarządzaniu swoją pracą i karierą.

 

Bądź na bieżąco i sprawdź nasz NAJNOWSZY ARTYKUŁ z serii #insider_talk z ekspertami z branży! 

Sprawdź również co Zrobić z leniwym współpracownikiem.
Zajrzyj na nasze grupy na Facebooku i sprawdź czy praca nie szuka Ciebie, oraz przeczytaj o realiach pracy w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Kurs Study Start up Specialist już dostępny!

Kurs on-line Study Start up Specialist jest już dostępny w przedsprzedaży!   Dzięki kursowi Study Start up Specialist, zdobędziesz wiedzę przydatną w pracy monitora badań klinicznych oraz Start up Specialist.  Podczas kursu zapoznasz się także z procedurami otwierania badań klinicznych,

Ruszamy z drugą edycją bezpłatnego cyklu webinarów!

Nasz  cykl  webinarów Jak efektywnie planować swoją karierę w czasach pandemii? cieszył się Waszym ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy przygotowac dla Was coś specjalnego! Ruszamy z drugą edycją bezpłatnego cyklu webinarów,  dzięki którym dowiesz się więcej o branży farmaceutycznej. Wydarzenie rozpocznie

Będąc Młodym Farmaceutą #insider_talk z Anną Wyrwas

Gościem naszego cyklu #insider_talk jest mgr farm. Anna Wyrwas. Farmaceutka pełna pasji i pozytywnej energii oraz właścicielka bloga Będąc Młodym Farmaceutą.   Wielu z Was zna ją z Instagrama i Facebooka.  Poznajcie bliżej Anię, właścicielkę marki Będąc Młodym Farmaceutą!  

Przewiń do góry