Jak stworzyć dobre CV? Część 2.

jak stworzyć dobre cv

W naszym poprzednim artykule  dowiedziałeś się jak ważny jest układ oraz podsumowanie doświadczenia zawodowego. Dziś podpowiemy Ci, w jaki sposób poprawnie przedstawić swoje doświadczenie zawodowe. Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ właściwa prezentacja informacji może znacząco ułatwić ich odbiór. Jeżeli rekruter będzie musiał włożyć dodatkową prace w zrozumienie tego co napisałeś w CV, z pewnością nie będzie o Tobie myślał podczas wybierania kandydatów do następnego etapu.

Doświadczenia zawodowe ułóż chronologicznie

Opis swojego doświadczenia zawodowego ułóż chronologicznie. Pamiętaj, aby twoje ostatnie doświadczenie zawodowe znalazło się na pierwszej stronie CV, kolejne stanowiska opisuj poniżej, aż do najstarszego. Jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe nie musisz umieszczać w nim wszystkich staży, praktyk i stanowisk, umieść te, które będą ważne z punktu widzenia stanowiska pracy, na które kandydujesz. Te, które pokażą twoje umiejętności oraz wartość, którą możesz zaoferować nowemu pracodawcy.

Dokładnie opisz swoje obowiązki z poprzedniego stanowiska

Tworząc opis swojego własnego doświadczenia zawodowego pokaż kilka najważniejszy obowiązków, które wykonywałeś na danym stanowisku. Ważne, abyś opisując obowiązki odniósł się do wymagań, które podane są w ogłoszeniu. Ułóż obowiązki na danym stanowisku według tych, na które może zwrócić uwagę osoba odpowiedzialna za rekrutację.

Jak stworzyć dobre CV? – Zadbaj o wizualizację!

Pamiętaj, aby zachować przejrzystość w prezentacji doświadczenia. Używaj wypunktowania, pogrubień oraz spójnej czcionki i kolorystyki. Jeśli wybierasz kolor, pamiętaj, żeby nie szaleć z ilością barw, postaw na dwa, maksymalnie trzy kolory. Jeden dobierz do tła, może to być połączenie białego (prawa strona CV) oraz np. niebieskiego (lewa strona CV). Kolejny kolor to barwa tekstu, staraj się wybierać klasyczne kolory jak czerń, biel czy granat. Spójność kolorystyczna i wizualne sprawi, że twoje CV będzie wyglądać schludnie i profesjonalnie. 

Już wiesz jak stworzyć dobre CV. Przeczytaj także nasz wpis 3 programy, w których stworzysz swoje CV  Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Może Cię zainteresuje...