Jak zdobyć pracę w badaniach klinicznych?

jak zdobyć pracę w badaniach klinicznych

Poszukiwanie pracy nie musi długo trwać, jeśli wiesz, gdzie i jak szukać. Internet stawia w tym aspekcie przed kandydatem szereg możliwości. Jeśli interesuje cię zdobycie pracy w badaniach klinicznych, to ten artykuł jest dla ciebie. Dowiesz się z niego, jak zdobyć pracę w badaniach klinicznych oraz na jakich stronach szukać ofert pracy.

Gdzie szukać pracy?

Aby znaleźć pracę marzeń, trzeba wiedzieć, gdzie jej szukać. Jeśli interesuje cię konkretne stanowisko, możesz zacząć od serwisów z ofertami pracy. W przypadku badań klinicznych warto śledzić aktywność korporacji, firm farmaceutycznych oraz firm CRO w Internecie z dwóch względów. Po pierwsze publikują oni content, który przyda ci się w przyszłości. Po drugie mogą informować o wolnych stanowiskach do objęcia. Wówczas jest to twoja szansa. Może się również przydać lista firm outsourcingowych oraz firm, które posiadają działy badań klinicznych.

CV jako wizytówka kandydata do pracy

CV jest dokumentem, o który prawdopodobnie zostaniesz poproszony na początku procesu rekrutacyjnego. Musisz zawrzeć w nim informacje o twoim wykształceniu, doświadczeniu, mocnych i słabych stronach. Dzięki CV dajesz się poznać potencjalnemu pracodawcy, dlatego ważne jest, aby jego pierwsze wrażenie było pozytywnej. Poświęć czas na wykonanie profesjonalnego CV, które przyciąga wzrok. Żeby dowiedzieć się, jak to zrobić, kliknij tutaj.

Head hunting – co to takiego?

Rekrutacje często odbywają się na zasadzie head huntingu. Na czym to dokładnie polega? Pokrótce mówiąc, jest to proces, w którym praca znajduje kandydata. Jest to możliwe np. w serwisie LinkedIn, który jest stworzony do celów biznesowych. Zarejestrowani tam użytkownicy mogą obserwować profile osób, pracujących na konkretnych stanowiskach i śledzić udostępniane przez nich informacje. Jeśli działają w imieniu firmy, mogą informować o wolnych stanowiskach do pracy lub szukać pracowników na własną rękę. Przy użyciu wyszukiwarki można bowiem znaleźć osoby, które mają odpowiednie kwalifikacje. Wyobraź sobie sytuację, w której z rana otrzymujesz informację, że firma specjalizująca się w badaniach klinicznych proponuje ci stanowisko. Następnie przechodzisz do następnego etapu rekrutacji.

Grupy na Facebooku z ofertami pracy

Facebook to nie tylko wąskie grono znajomych. Aktualnie ma on rangę wielkiego narzędzia. Możesz w nim znaleźć nawet pracę. Wystarczy za pomocą wyszukiwarki znaleźć grupy, których aktywność opiera się główni na publikowaniu ofert pracy. Znajdź grupę z ofertami odpowiadającymi twoim preferencjom i kontaktuj się z rekruterami w taki sposób, w jaki komunikujesz się ze znajomymi. My stworzyliśmy własną grupę i jest ona tutaj.

Certyfikowane kursy w badaniach klinicznych

Certyfikat potwierdza zdobytą wiedzę. Jest elementem, który wzbogaci twoje CV, wzmacnia jego rzetelność. Przy mniejszym doświadczeniu podjęcie kursów jest wskazane. Liczy się zaangażowanie człowieka w dobrowolne czynności, mające podnieść kompetencje kandydata. Rekruterzy doceniają takie działania, ponieważ liczą, że zdobytą wiedzę przeniesiesz na wykonywaną pracę. Dlatego sprawdź ofertę karierawfarmacji.pl, gdzie znajdziesz kurs dopasowany do twoich potrzeb. Dzięki uzyskanemu certyfikatowi z pewnością wyróżnisz się na tle pozostałych kandydatów. Sprawdź nasz kurs „Monitor Badań Klinicznych” pod tym linkiem. Skromnie uważamy, że warto. Podkreślamy, że kurs posiada certyfikację stowarzyszenia GCPpl.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Może Cię zainteresuje...