fbpx
jak znależć pracę na studiach

3 wskazówki jak znaleźć pracę na studiach

Jesteś na studiach i zastanawiasz się co robić, aby ułatwić sobie start na rynku pracy po ich skończeniu? Chciałbyś już na studia zdobyć pierwsze doświadczenie, aby po studiach nie musieć zastanawiać się, co umieścić w CV? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś „TAK” zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu, w którym znajdziesz wskazówki , jak znaleźć pracę na studiach, aby aktywności te zaprocentowały w przyszłości.

Jak znaleźć pracę na studiach? – Organizacje studenckie

Zastanawiając się jak znaleźć pracę na studiach, dowiedz się jakie organizacje studenckie działają na twojej uczelni oraz czym się zajmują i dołącz do nich. Aktywne działanie w organizacjach to duży atut, na który zwracają uwagę rekruterzy jeśli kandydat nie ma dużego doświadczenia. To w organizacji możesz zyskać swoje pierwsze doświadczenie zawodowe, a także nawiązać pierwsze zawodowe relacje, które w przyszłości ułatwią Ci zdobycie pracy.

Organizacje te bardzo często oferują również udział w ciekawych szkoleniach oraz wydarzeniach. Uczestnicząc w nich możesz poznać różne ścieżki rozwoju kariery oraz zyskać nową wiedzę, którą być może później wykorzystasz w pracy.

Nauka języków

Języki obce to jedna z ważniejszych umiejętności na rynku pracy. Na rynku krąży nawet powiedzenie, że za każdy dodatkowy język obcy możesz zarabiać nawet do 1000 złotych więcej od podstawowego wynagrodzenia.  Język angielski na poziomie B2 to dziś minimum, dlatego wolny czas na studiach poświęć na naukę języków. Możesz również skorzystać z programów typu Erasmus+, które umożliwiają wyjazd na zagraniczne uczelnie na 3, 6 miesięcy. To nie tylko ciekawe doświadczenie, ale i możliwość podszlifowania języka w praktyce.

Praktyki, staże

Na kierunkach medycznych i farmaceutycznych nie ma wiele czasu na to, aby wziąć udział w stażach i praktykach. Jeśli jednak uda Ci się wygospodarować czas na odbycie praktyk lub stażu, nawet po kilka godzin tygodniowo, to skorzystaj z tej opcji. Dzięki temu poznasz w praktyce jak wygląda praca w poszczególnych zawodach, dodatkowo zyskasz również doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości.

Studia to czas, kiedy powinniśmy próbować różnych zawodów, różnych dróg rozwoju, aby znaleźć własne miejsce w branży, dlatego nie wahaj się eksperymentować. Eksperymentowanie uczy Cię najwięcej.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo