3 wskazówki jak znaleźć pracę na studiach

jak znależć pracę na studiach

Jesteś na studiach i zastanawiasz się co robić, aby ułatwić sobie start na rynku pracy po ich skończeniu? Chciałbyś już na studia zdobyć pierwsze doświadczenie, aby po studiach nie musieć zastanawiać się, co umieścić w CV? Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś „TAK” zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu, w którym znajdziesz wskazówki , jak znaleźć pracę na studiach, aby aktywności te zaprocentowały w przyszłości.

Jak znaleźć pracę na studiach? – Organizacje studenckie

Zastanawiając się jak znaleźć pracę na studiach, dowiedz się jakie organizacje studenckie działają na twojej uczelni oraz czym się zajmują i dołącz do nich. Aktywne działanie w organizacjach to duży atut, na który zwracają uwagę rekruterzy jeśli kandydat nie ma dużego doświadczenia. To w organizacji możesz zyskać swoje pierwsze doświadczenie zawodowe, a także nawiązać pierwsze zawodowe relacje, które w przyszłości ułatwią Ci zdobycie pracy.

Organizacje te bardzo często oferują również udział w ciekawych szkoleniach oraz wydarzeniach. Uczestnicząc w nich możesz poznać różne ścieżki rozwoju kariery oraz zyskać nową wiedzę, którą być może później wykorzystasz w pracy.

Nauka języków

Języki obce to jedna z ważniejszych umiejętności na rynku pracy. Na rynku krąży nawet powiedzenie, że za każdy dodatkowy język obcy możesz zarabiać nawet do 1000 złotych więcej od podstawowego wynagrodzenia.  Język angielski na poziomie B2 to dziś minimum, dlatego wolny czas na studiach poświęć na naukę języków. Możesz również skorzystać z programów typu Erasmus+, które umożliwiają wyjazd na zagraniczne uczelnie na 3, 6 miesięcy. To nie tylko ciekawe doświadczenie, ale i możliwość podszlifowania języka w praktyce.

Praktyki, staże

Na kierunkach medycznych i farmaceutycznych nie ma wiele czasu na to, aby wziąć udział w stażach i praktykach. Jeśli jednak uda Ci się wygospodarować czas na odbycie praktyk lub stażu, nawet po kilka godzin tygodniowo, to skorzystaj z tej opcji. Dzięki temu poznasz w praktyce jak wygląda praca w poszczególnych zawodach, dodatkowo zyskasz również doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości.

Studia to czas, kiedy powinniśmy próbować różnych zawodów, różnych dróg rozwoju, aby znaleźć własne miejsce w branży, dlatego nie wahaj się eksperymentować. Eksperymentowanie uczy Cię najwięcej.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Może Cię zainteresuje...