fbpx

Jak zrobić dobre wrażenie w nowej pracy?

Kiedy rozpoczynasz nową pracę, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak się zachować, aby zrobić dobre wrażenie. Wbrew pozorom to całkiem łatwe i mało kto jest świadomy, co jest najważniejsze.

Otóż, wszystko opiera się o trening przedstawiania się.

 

Dokładnie tak! Myślisz pewnie teraz, że nie da się robić źle czegoś, co robisz od dziecka. Jednak pamiętaj, że zjawiając się pierwszego dnia w pracy, możesz być na tyle zestresowany, że nie będziesz potrafił jasno i pewnie objaśnić skąd się wziąłeś i czym się zajmujesz.

 

Dlatego właśnie ćwiczenie autoprezentacji jest tak ważne. Z reguły osoby w biurze nie będą umiały pomóc Ci na tyle, byś poczuł się komfortowo. Zastanów się, czym chciałbyś się podzielić z nowo poznanymi osobami – później prawdopodobnie nikt Cię o to nie zapyta.

 

Dobrą informacją jest to, że masz o wiele większą kontrolę nad tym, jak będziesz postrzegany niż Ci się wydaje. Przygotowanie swojej autoprezentacji powinno być więc jedną z najważniejszych, a zarazem najszybszych do wykonania rzeczy, jakie zaplanujesz przed pierwszym dniem w biurze.

 

Zastanów się, jaka jest pierwsza z rzeczy, którą chciałbyś na swój temat przekazać innym. Pomyśl o tym, jak skierować pierwsze rozmowy na te obszary, w których czujesz się najbardziej pewnie.

 

Może chcesz powiedzieć, co nieco o swoim poprzednim stanowisku lub wspomnieć o swoich pasjach. Czasem łatwiej jest znaleźć wspólny język, jeśli zaczniesz od krótkiego wprowadzenia na temat tego skąd pochodzisz, gdzie mieszkasz.

 

To czy powinieneś ograniczać się do kwestii zawodowych czy też lekko zahaczać o prywatę, zależy od tego w jakim środowisku się znajdujesz. Jeśli jest ono bardzo formalne i korporacyjne, skup się raczej na przedstawieniu swojego doświadczenia zawodowego i planów na karierę. Jeśli jednak otoczenie wydaje się być bardziej swobodne, będziesz mógł porozmawiać o swoich pasjach, poglądach czy sposobach spędzania wolnego czasu.

 

Najważniejsze jest to, żeby czuć się pewnie i komfortowo ze wszystkim tym, co chcesz przekazać. Poświęć trochę czasu zastanawiając się na tym, co chcesz powiedzieć, a następnie ćwicz z przyjacielem lub rodziną. Będzie to o wiele łatwiejsze niż wymyślanie właściwych odpowiedzi na miejscu, zwłaszcza pod wpływem stresu.

 

Poza zrobieniem dobrego pierwszego wrażenia, dzięki odpowiedniej autoprezentacji możesz także spróbować zaprzyjaźnić się z kimś z nowego zespołu, bazując na tym, jak zostały przyjęte wszystkie informacje na Twój temat.

 

Bądź na bieżąco i sprawdź nasz NAJNOWSZY ARTYKUŁ z serii #insider_talk z ekspertami z branży! 

Sprawdź również, jak dobrze rozmawiać przez telefon?
Zajrzyj na nasze grupy na Facebooku i sprawdź czy praca nie szuka Ciebie, oraz przeczytaj o realiach pracy w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo