Jakie są zarobki w rejestracji leków?

zarobki w rejestracji leków

Co tak naprawdę oznacza praca w rejestracji leków? Gdy firmy farmaceutyczne produkują innowacyjne produkty lecznicze, zobowiązane są do ich rejestracji, czyli uzyskania dopuszczenia do obrotu na terenie danego państwa lub obszaru. Działy rejestracji leków koordynują działania związane z rejestracją leków, a osoby w nich pracujące odpowiadają za nadzór nad procedurami oraz wykonywanie związanych z tym czynności prawnych.

Jeśli myślisz, że zarobki w rejestracji leków zmalały, z powodu wyzwań, jakie stawiał przez miniony rok przed firmami farmaceutycznymi koronawirus, jesteś w błędzie. W okresie pandemii występowały reorganizacje i restrukturyzacje, ale wciąż jest zapotrzebowanie na wkwalifikowanych pracowników. Przekłada się to więc na wysokie wymagania finansowe, więc wynagrodzenia wciąż utrzymują się na stabilnym i atrakcyjnym poziomie, a farmacja nadal jest jedną z najlepiej rozwijających się branż na rynku.

Raport płacowy Hays 2021

Według raportu płacowego Hays z 2021 roku, pomimo licznych zmian spowodowanych koronawirusem, branża farmaceutyczna wciąż jest ciekawym wyborem. Badania pokazują, że aż 76% firm farmaceutycznych zamierza prowadzić rekrutację, pomimo trudnej sytuacji na rynku, a 27% procent spodziewa się wzrostu swojej aktywności na rynku w 2021 roku. Jeśli chodzi o pracowników, 71% z nich pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej w farmacji w 2021 roku, a 45% jest usatysfakcjonowanych poziomem otrzymywanego wynagrodzenia.

Zarobki w rejestracji leków a stanowiska

Regulatory Affairs Trainee

Jest to po prostu Stażysta w Dziale Rejestracji Leków. Jeśli chcesz otrzymać pracę na tym stanowisku powinieneś mieć wykształcenie wyższe kierunków medycznych lub przyrodniczych. Byłoby dobrze, gdybyś miał już doświadczenie w pracy związanej z dokumentacją i archwizowaniem oraz obeznanie w pracy w firmie farmaceutycznej.

Trudno określić wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku, ponieważ jest ono w dużej mierze uzależnione od firmy zatrudniającej.

Junior Regulatory Affairs Specialist

Jeśli pomyślnie przejdziesz swój staż, możesz awansować na stanowisko Młodszego Specjalisty ds. Rejestracji Leków. Brani są pod uwagę absolwenci kierunków medycznym i przyrodniczych. Liczy się bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz obsługi komputera i pakietów biurowych.

Na tym stanowisku wynagrodzenia wahają się w granicach 5 000 zł,  ale warto iść dalej, bo na kolejnych zaczynają się już naprawdę atrakcyjne stawki.

Regulatory Affairs Specialist

Jeśli chcesz otrzymać pracę na tym stanowisku musisz mieć minimum 5 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, być absolwentem kierunku medycznego, farmaceutycznego, przyrodniczego lub pokrewnego i przede wszystkim dobrze znać przepisy prawa farmaceutycznego, zarówno polskiego, jak i europejskiego.

Zarobki na tym stanowisku wahają się od 6 500 zł do 8 000 zł. Wszystko zależy od Twojego stażu pracy. Jeżeli pracujesz już 6 lat i więcej możesz liczyć nawet na przekroczenie 8 000 zł. Co ciekawe, według raportu ze strony https://praca.money.pl/, najwyższe wynagrodzenia na tym stanowisku oferują w województwie mazowieckim i wielkopolskim.

Regulatory Affairs Manager

Aby być branym pod uwagę na to stanowisko, kandydat musi mieć minimum 7 lat doświadczenia w branży farmaceutycznej lub medycznej w zakresie rejestracji leków oraz posiadać praktyczną znajomość prawa farmaceutycznego i wszelkich przepisów regulujących rejestrację produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Wynagrodzenia zaczynają się od 13 000 zł i mogą sięgnąć nawet do 16 000 zł.

Regulatory Affairs Director

Główne wymagania na tym stanowisku to minimum 8-10 lat doświadczenie w branży rejestracji leków i minimum 4 lata w zarządzaniu. Pod uwagę brane są umiejętności przywódcze, pracy pod presją oraz o umiejętnościach analitycznych.

Wynagrodzenia na tym stanowisku są raczej kwestią indywidualną, ale pewne jest, że są zdecydowanie wyższe niż na wymienionych wcześniej stanowiskach.

Opracowanie na podstawie raportu płacowego Hays 2021.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Może Cię zainteresuje...