fbpx
języki obce w farmacji

Języki obce w farmacji

Języki obce w farmacji, to bardzo ważny temat, który wielu spędza sen z powiek. Angielski, niemiecki, a może norweski czy rosyjski? W tym artykule przeczytasz o tym, na co warto zwrócić uwagę, rozważając podjęcie nauki nowego języka obcego z myślą o pracy branży farmaceutycznej! Dowiesz się, jak ważne są języki obce w farmacji.

Na pewno nie zdziwi Cię fakt, że języki obce w farmacji są podstawą. Konferencje, publikacje, opracowania źródłowe dostępne zwykle w tym języku, dlatego tak ważne jest, by rozpoczynając pracę znać go co najmniej na poziomie komunikatywnym.

Język angielski

Język angielski na poziomie komunikatywnym to najczęstsze wymaganie stawiane osobom ubiegającym się o początkowe stanowiska w branży farmaceutycznej. Stopień komunikatywny znajomości języka angielskiego oznacza, że bez problemu będziesz mógł porozumieć się z kolegą podczas konferencji lub napisać do niego maila, w celu ustalenia kluczowych szczegółów projektu.  Zwykle uznaje się język angielski na poziomie B1/B2 za wystarczający, jeśli chodzi o codzienną pracę w firmie farmaceutycznej.
Należy jednak zwrócić uwagę, że są i takie stanowiska, na których wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego. Można to łatwo zweryfikować, dokładnie czytając publikowane oferty pracy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętaj, że nie musisz znać absolutnie wszystkich branżowych słówek rozpoczynając pracę w Pharmacovigilance (PV), Regulatory Affairs czy badaniach klinicznych. Podczas pracy szybko przyswoisz słownictwo specjalistyczne. Warto wiedzieć, że nie jest także zakazane korzystanie ze słownika 🙂
Natomiast, jeśli myślisz o pracy w PV, czy badaniach klinicznych zwróć uwagę na słówka i pojęcia medyczne- w tych dziedzinach są one niezwykle przydatne.
języki obce w farmacji

Inne języki obce w farmacji

Inne języki obce to jak najbardziej atut! Znajomość języków obcych tj. niemiecki, francuski, norweski, włoski, hiszpański, a nawet chiński czy japoński jest mile widziana. Dzięki znajomości innych języków obcych, możesz ubiegać się o relokację, czyli zmianę miejsca pracy do hubów (oddziałów) firmy, znajdujących się w innych częściach świata.
Wskazówkę o tym, jaki język jest kluczowy w danej korporacji, znajdziesz sprawdzając informacje o tym w jakich rejonach świata działa firma. Ponadto w ofertach pracy publikowanych przez agencje rekrutacyjne, w tym na LinkedIn, zawsze pojawiają się  informacje na temat języków obcych wymaganych na danym stanowisku.

Język rosyjski

W coraz większej ilości ofert pracy pojawia się informacja na temat znajomości języka rosyjskiego. Jest to najczęściej związane z eksportem leków produkowanych w Polsce na Wschód. Śmiało możesz inwestować w naukę tego języka, szczególnie myśląc o pracy w Regulatory Affairs.

A Ty jak sądzisz, który język obcy będzie językiem przyszłości?

O tym jakie umiejętności, oprócz języków obcych wymagane są w badaniach klinicznych przeczytasz w naszej bazie wiedzy, którą znajdziesz tutaj. A więcej na temat  pracy w Pharmacovigilance i Regulatory Affairs pisaliśmy tutaj i tutaj 🙂

Sprawdź sam!

Wszystko co powinieneś wiedzieć o badaniach klinicznych!

 

Baza wiedzy- badania kliniczne

 

Baza firm CRO

 

Kurs on-line
Clinical Trial Associate

 

Kurs on-line Monitor badań klinicznych

 

Kurs on-line Study Strat-up Specialist

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo