Kiedy warto zrezygnować z pracy? 3 przesłanki, które trzeba znać.

kiedy warto zrezygnować z pracy

Jedna z większych decyzji, którą podejmujemy w swoim życiu dotyczy zmiany pracy. Czasem robimy to zbyt pochopnie, a czasem zbyt późno. Kiedy warto zrezygnować z pracy, a kiedy warto wstrzymać się z decyzją? O tym w dzisiejszym artykule.

3 przesłanki, które powiedzą Ci, kiedy warto zrezygnować z pracy:

 

1. Czujesz, że twoja obecna praca i obowiązki nie przyczyniają się do twojego rozwoju.

Możliwość rozwoju osobistego to jeden z ważniejszych motywatorów w pracy, dlatego jeśli twoja firma nie stwarza Ci możliwości do rozwoju śmiało możesz myśleć o jej zmianie.

2. Nie czujesz się dobrze w pracy, nie odpowiada Ci atmosfera

Budzisz się rano i nie masz ochoty iść do swojej pracy, ponieważ panuje tam niemiła atmosfera? Twój szef stale wywiera na Tobie presje, a koledzy z pracy są nieuprzejmi i nie potrafią współpracować w zespole? Jeśli tak, nie czekaj, zmień pracę. To w niej spędzasz znaczną cześć swojego życia i to właśnie twoja praca wpływa na twoje samopoczucie i na to jak wygląda twój dzień. Atmosfera to jeden z ważniejszych czynników, który sprawia, że jesteśmy w stanie pracować efektywnie i skutecznie, jeśli zatem atmosfera uniemożliwia Ci taką pracę to śmiało możesz szukać nowej pracy.

3. Pracujesz w swojej firmie już kilka lat i nadal nie dostałeś podwyżki

Rozwijasz swoje kompetencje, stale się uczysz, a odkąd pracujesz w swojej firmie nie otrzymałeś żadnej podwyżki? Nawet rozmowy z szefem o podwyżce nie przynoszą skutecznych efektów i każda z nich kończy się fiaskiem? Każdy chce wraz ze wzrostem obowiązków oraz rozwojem swoich kompetencji zarabiać więcej, więc wszyscy pracodawcy powinni się z tym liczyć. Jeśli jednak twój szef nie uznaje systemu podwyżek, a rozmowy o wynagrodzeniu od razu ucina, to spróbuj poszukać innej pracy. Firmy, w której kwestia wynagrodzeń nie będzie tematem tabu.

Wiemy już kiedy warto zrezygnować z pracy, a kiedy nie powinniśmy?

Z decyzją o zmianie pracy wstrzymaj się, gdy rozpoczynasz swoją pracę i początkowo nie podobają Ci się obowiązki, które masz wykonywać. Być może z czasem zakres obowiązków ulegnie zmianie lub poszerzy się. Spróbuj sam wychodzić z inicjatywą i tworzyć zadania, które chciałbyś wykonywa. Porozmawiaj również ze swoim pracodawcą o tym, czego nie lubisz robić, a co sprawia Ci przyjemność. Być może jest tak, że twój szef/przełożony nie widzi pewnych rzeczy i wydaje mu się, że wszystko działa jak należy. Jeśli w firmie, w której rozpocząłeś prace ważny jest pracownik oraz jego komfort i efektywność pracy wtedy z pewnością uda się ustalić jakiś kompromis, dzięki czemu tobie będzie pracować się lepiej i ciekawiej.

Na zakończenie…

Pamiętaj, żeby nie podejmować decyzji o zmianie pracy pochopnie. Zanim podejmiesz decyzję przeanalizuj dokładnie wszystkie za i przeciw, porozmawiaj z szefem i spróbuj rozwiązać problemy. Jeśli rozmowa nie pomoże, pora na zmianę.   

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

LinkedIn
Facebook
Email
Twitter

Może Cię zainteresuje...