fbpx
kiedy warto zrezygnować z pracy

Kiedy warto zrezygnować z pracy? 3 przesłanki, które trzeba znać.

Jedna z większych decyzji, którą podejmujemy w swoim życiu dotyczy zmiany pracy. Czasem robimy to zbyt pochopnie, a czasem zbyt późno. Kiedy warto zrezygnować z pracy, a kiedy warto wstrzymać się z decyzją? O tym w dzisiejszym artykule.

3 przesłanki, które powiedzą Ci, kiedy warto zrezygnować z pracy:

 

1. Czujesz, że twoja obecna praca i obowiązki nie przyczyniają się do twojego rozwoju.

Możliwość rozwoju osobistego to jeden z ważniejszych motywatorów w pracy, dlatego jeśli twoja firma nie stwarza Ci możliwości do rozwoju śmiało możesz myśleć o jej zmianie.

2. Nie czujesz się dobrze w pracy, nie odpowiada Ci atmosfera

Budzisz się rano i nie masz ochoty iść do swojej pracy, ponieważ panuje tam niemiła atmosfera? Twój szef stale wywiera na Tobie presje, a koledzy z pracy są nieuprzejmi i nie potrafią współpracować w zespole? Jeśli tak, nie czekaj, zmień pracę. To w niej spędzasz znaczną cześć swojego życia i to właśnie twoja praca wpływa na twoje samopoczucie i na to jak wygląda twój dzień. Atmosfera to jeden z ważniejszych czynników, który sprawia, że jesteśmy w stanie pracować efektywnie i skutecznie, jeśli zatem atmosfera uniemożliwia Ci taką pracę to śmiało możesz szukać nowej pracy.

3. Pracujesz w swojej firmie już kilka lat i nadal nie dostałeś podwyżki

Rozwijasz swoje kompetencje, stale się uczysz, a odkąd pracujesz w swojej firmie nie otrzymałeś żadnej podwyżki? Nawet rozmowy z szefem o podwyżce nie przynoszą skutecznych efektów i każda z nich kończy się fiaskiem? Każdy chce wraz ze wzrostem obowiązków oraz rozwojem swoich kompetencji zarabiać więcej, więc wszyscy pracodawcy powinni się z tym liczyć. Jeśli jednak twój szef nie uznaje systemu podwyżek, a rozmowy o wynagrodzeniu od razu ucina, to spróbuj poszukać innej pracy. Firmy, w której kwestia wynagrodzeń nie będzie tematem tabu.

Wiemy już kiedy warto zrezygnować z pracy, a kiedy nie powinniśmy?

Z decyzją o zmianie pracy wstrzymaj się, gdy rozpoczynasz swoją pracę i początkowo nie podobają Ci się obowiązki, które masz wykonywać. Być może z czasem zakres obowiązków ulegnie zmianie lub poszerzy się. Spróbuj sam wychodzić z inicjatywą i tworzyć zadania, które chciałbyś wykonywa. Porozmawiaj również ze swoim pracodawcą o tym, czego nie lubisz robić, a co sprawia Ci przyjemność. Być może jest tak, że twój szef/przełożony nie widzi pewnych rzeczy i wydaje mu się, że wszystko działa jak należy. Jeśli w firmie, w której rozpocząłeś prace ważny jest pracownik oraz jego komfort i efektywność pracy wtedy z pewnością uda się ustalić jakiś kompromis, dzięki czemu tobie będzie pracować się lepiej i ciekawiej.

Na zakończenie…

Pamiętaj, żeby nie podejmować decyzji o zmianie pracy pochopnie. Zanim podejmiesz decyzję przeanalizuj dokładnie wszystkie za i przeciw, porozmawiaj z szefem i spróbuj rozwiązać problemy. Jeśli rozmowa nie pomoże, pora na zmianę.   

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo