fbpx

Kongres Opieka Farmaceutyczna od Zaraz: Leki i choroby wieku podeszłego już 15 grudnia 2019 w Krakowie

100% wiedzy merytorycznej i case studies oparte na najczęstszych problemach pacjentów polskich aptek.

NOTKA PRASOWA

Wsłuchując się w głosy uczestników naszych wydarzeń staramy się zawsze szukać formuły, która umożliwi farmaceutom zdobywanie przydatnej wiedzy i nowych kompetencji. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim rozdzielenie wiedzy merytorycznej i produktowej. Na auli wykładowej będą tylko merytoryczne wykłady, z kolei w strefie wystawców uczestnicy mogą zdobyć wiedzę produktową. Co ważne – to farmaceuci decydują co ich interesuje wybierając firmy, z którymi rozmawiają o produktach. W czasie wykładów wypowiedzą się farmaceuci i lekarze. Wszystkie case study oparte będą o listę najczęściej spotykanych problemów lekowych w polskich aptekach – na bazie danych zebranych z 140 aptek biorących udział w Pilotażu wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z praktykami grupy opieka.farm. Drugą ważną zmianą jest edukacja przed, w trakcie i po zakończeniu Kongresu. Przed jego rozpoczęciem farmaceuci otrzymają wydanie specjalne Zeszytu Aptecznego z case study oraz przydatnymi zestawieniami. Po zakończeniu Kongresu każdy otrzyma dostęp do platformy e-learningowej PierwszyStół.pl do dedykowanego kursu utrwalającego wiedzę.

– mówi Dyrektor ds. Naukowych grupy opieka.farm, mgr farm. Konrad Tuszyński.

Program został podzielony na panele, w czasie których główny nacisk zostanie położony na leki a nie schorzenia.

W ramach panelu “Leki układu krążenia” omówimy, co wiarygodne badania kliniczne i wytyczne mówią o skuteczności i efektach ubocznych:

  • leków przeciwnadciśnieniowych,
  • statyn, fibratów i innych leków hipolipemicznych,
  • leków przeciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych,
  • preparatów ziołowych stosowanych w chorobach układu krążenia (nalewek, mieszanek recepturowe, kropli nasercowych).

W panelu “Jaskra, zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej” wyjaśnimy jakie wskazówki przekazywać pacjentom pytającym o:

  • stosowanie kropli ocznych w leczeniu jaskry i zaćmy,
  • skuteczność suplementów na zwyrodnienia plamki żółtej,
  • efekty uboczne maści i kropli ocznych.

W panelu “Astma i POChP” przedstawimy wyniki badania pilotażowego usługi “Instruktaż poprawnej obsługi inhalatora” oraz najważniejsze wnioski, w tym:

  • rozwiązanie najczęstszych problemów z obsługą inhalatora i nebulizatora,
  • minimalizowanie istotnych efektów ubocznych leków wziewnych,
  • zasady obsługi inhalatorów.

Kongres odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w Krakowie w wyjątkowym miejscu – Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów konferencyjnych na południu Polski.

Kongres odbędzie się tylko w jednej lokalizacji. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Cena biletu wynosi 149 zł i nie podlega zniżkom.

W cenie biletu uczestnicy oprócz udziału w Kongresie otrzymają atrakcyjny zestaw, a w nim Fiszki Apteczne pt. Pacjent geriatryczny w aptece, Zeszyt konferencyjny pt. Przewodnik po interakcjach leków wykrywanych w polskich aptekach (w oparciu o wyniki polskiego Pilotażu Opieki Farmaceutycznej), dostęp do kursu e-learningowego z podsumowaniem Kongresu i materiałami, a także drukowany Certyfikat.

Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie www.opiekaodzaraz.pl

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo