fbpx

Kongres PTSF w Krakowie już 20-23 września!

Ponad 180 najaktywniejszych studentów farmacji i innych kierunków medycznych spotka się w Krakowie na II Kongresie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, który odbędzie się 20-23 września. Tematem tej edycji jest nowoczesna farmakoterapia bólu w praktyce.

Najlepsi specjaliści

Nieodzownym elementem wydarzenia jest panel edukacyjny. Czwartkowe otwarcie uświetni wykład prof. dr. hab. med. Tomasza Grodzickiego – Prorektora UJ ds. Collegium Medicum, który przedstawi wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć farmaceuci w dobie starzejącego się społeczeństwa. Ksiądz dr hab. Dariusz Pater omówi problem przeżywania bólu i cierpienia pod kątem duchowości pacjentów i etyki.

Podczas piątkowej konferencji wybitni specjaliści omówią problemy związane z leczeniem bólu z perspektywy różnych nauk farmaceutycznych i medycznych. Wykłady poprowadzą dr n. med. Łukasz Kmieciak, dr hab. n. farm. prof. UJ Kinga Sałat, dr n. farm. Szczepan Mogilski, dr n. farm. Magdalena Stolarczyk i dr hab. n. farm. Grażyna Chłoń-Rzepa. Wśród prelegentów znajduje się także mgr farm. Konrad Tuszyński, Dyrektor Naukowy Opieka.farm, a także Partner Merytoryczny kongresu.

Prelegenci, w oparciu o najnowsze doniesienia ze świata nauki, przedstawią takie zagadnienia jak:

  • przyczyny i mechanizmy powstawania bólu,
  • leczenie bólu neuropatycznego,
  • zastosowanie leków przeciwpsychotycznych w terapii bólu,
  • bezpieczeństwo stosowania leków przeciwbólowych w ciąży i laktacji,
  • właściwy przebieg i skuteczny sposób prowadzenia interwencji w praktyce aptecznej,
  • poszukiwanie nowych leków skutecznych w terapii bólu.

Przede wszystkim praktyka

Uzupełnieniem części wykładowej jest sobotnia sesja warsztatowa, podczas której każdy uczestnik Kongresu ma okazję zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności. Aż 4 z 6 warsztatów są bezpośrednim rozwinięciem treści prezentowanych podczas wykładów. Grono prowadzących zasili mgr farm. Effiom Uman-Ntuk, mgr farm. Kamila Urbańczyk, dr n. farm Adam Bucki.  mgr farm. Justyna Uman-Ntuk z Kariera w Farmacji podzieli się doświadczeniem związanym z rozwojem osobistym oraz planowaniem ścieżki kariery. Podczas zajęć studenci zmierzą się z zadaniami przydatnymi na różnych ścieżkach kariery zawodowej; od wykorzystania technik modelowania komputerowego w poszukiwaniu nowych leków, przez praktykę apteczną, po zarządzanie zespołem i dynamikę pracy grupowej.

Osiągnięcia naukowe

Sesję warsztatową poprzedzi Ogólnopolski Konkurs Prac Naukowych, podczas którego najlepsi studenci przedstawią wyniki swoich prac badawczych, a specjalnie powołane na tę okazję Jury wyłoni zwycięzców. Autorzy najciekawszych i najbardziej nowatorskich prac otrzymają atrakcyjne nagrody.

Nie tylko edukacja

Kongres PTSF jest przede wszystkim okazją do integracji oraz zawarcia nowych znajomości, a także wymiany doświadczeń zarówno z innymi studentami, jak i praktykami, którzy na dobre zadomowili się już na rynku pracy.

Zwieńczeniem zjazdu tradycyjnie jest sobotnia Gala w klimacie “Hollywood”, która odbędzie się w hotelu Qubus znajdującym się tuż nad brzegiem Wisły. Wtedy właśnie rozstrzygnięty zostanie Konkurs Nalewek Studenckich.

Do zobaczenia w Krakowie!

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo