Sprawdź najnowszy kurs Monitor Badań Klinicznych w premierze 250 zł taniej!

HomePharmacovigilanceKurs Pharmacovigilance – na co warto zwrócić uwagę?
kurs pharmacovigilance

Kurs Pharmacovigilance – na co warto zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach różnego rodzaju szkolenia oraz kursy są bardzo dobrą, przystępną i coraz popularniejszą metodą na poszerzanie swoich horyzontów, zdobywanie doświadczenia i zwiększanie swoich własnych kompetencji, nie tylko zawodowych. Jeśli interesujesz się branżą PV, warto wybrać kurs pharmacovigilance. Kursy to metoda na tyle już popularna, że na rynku szkoleń i kursów obecnie możemy czuć się nieco przytłoczeni. Możliwości jest wiele, ilość materiałów może z powodzeniem ostudzić zapał nawet najbardziej ambitnych osób. W nawale ofert nie brakuje również oszustów szukających łatwego zarobku w postaci nowicjuszy. Dlatego musimy wybrać mądrze i ostrożnie, ponieważ jest to przedsięwzięcie w które inwestujemy nie tylko nasze pieniądze, ale również nasz czas. Na szczęście jest kilka rzeczy na które powinniśmy zwracać uwagę, tak aby być pewnym że wybieramy dobre jakościowo szkolenie. Sprawdźcie, co jest istotne, gdy chcemy wybrać kurs pharmacovigilance.

kursy pharmacovigilance

Kurs pharmacovigilance – najważniejsze elementy przy wyborze

Kiedy wybieramy kurs pharmacovigilance, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów, najważniejsze z nich poniżej:

Profil szkoleniowca.

Osoba prowadząca kurs pharmacovigilance powinna mieć nie tylko duży zakres wiedzy z tej dziedziny, ale też doświadczenie, zdobyte poprzez pracę na wielu stanowiskach. Zdecydowanie można zaufać szkoleniowcom, którzy przeszli przez wszystkie etapy kariery w pharmacovigilance. Dodatkowo powinna to być osoba, która ma wciąż aktywny status zawodowy, bo to daje nam gwarancję aktualności przyswajanej wiedzy. Dlatego też najlepszym szkoleniowcem będzie osoba, która ma pharmacovigilance w małym palcu.

Treść kursu.

Ważne, by treść kursu była dla Ciebie adekwatna. Wybieraj takie, które mają dostępne różne poziomy zaawansowania. Nawet najlepiej przygotowany kurs nie będzie dla Ciebie dobry, jeżeli nie będzie dopasowany do twoich dotychczasowych umiejętności. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, powinieneś wybrać coś z oferty dla początkujących. Kursy PV dla zaawansowanych są przeznaczone dla kogoś, kto już ma pierwsze doświadczenia w pharmacovigilance i chce dalej się rozwijać w tym kierunku.

Sposób prowadzenia zajęć.

Zwróć uwagę, na formy przekazywania wiedzy. Efektywniejsze kursy pharmacovigilance to te obejmujące części ćwiczeniowe i wykładowe, niż 3 godzinny monolog osoby prowadzącej zajęcia.
Człowiek nie jest w stanie skupić swojej uwagi na tak długo, by z efektem słuchać tak długiego monologu, a działania praktyczne z pewnością ugruntują zdobyte informacje.

Materiały edukacyjne.

Im więcej dostarczonych materiałów, tym lepszy kurs i większa szansa na zapamiętanie dużej ilości wiedzy. Oczywiście wiąże się też to z większą ilością godzin które trzeba poświęcić aby opanować materiał, ale warto dać z siebie więcej aby na końcu mieć pewność, że nie był to czas zmarnowany.
Poza tym, jeśli widzisz, że pakiet materiałów dodatkowych jest rzetelnie przygotowany, to możesz się także spodziewać równie wartościowego merytorycznie kursu.

Certyfikat szkolenia.

Wybierz kurs, w którym uczestnictwo potwierdzone będzie certyfikatem ze znakiem jakości MSUES czy TGLS. Taki dokument potwierdza jakość i rzetelność odbytego szkolenia. Często też certyfikaty zawierają informacje, jakie kompetencje zostały zdobyte na kursie, a to może mieć istotne znaczenie dla przyszłego pracodawcy. Równie ważne będzie dla niego, że się rozwijasz i próbujesz zdobywać wiedzę w danej dziedzinie na własną rękę. Kursy kariery w farmacji posiadają certyfikat jakości MSUES.

Różnorodność treści.

Równie ważnym aspektem przy dobieraniu kursu jest różnorodność treści, które oferują poszczególne warianty. Warto zwrócić uwagę, czy zależy nam na kursie dla osób początkujących, czy może mamy już doświadczenie, ale chcemy poszerzyć swoją wiedzę w danej dziedzinie. W przypadku kursów PV, jeśli dopiero zaczynasz swoją karierę w tej branży, możesz na przykład wybrać kurs z podstaw pharmacovigilance, czyli z podstaw prawnych pharmacovigilance oraz całego procesu zgłaszenia działania niepożądanego.
Profesjonalni organizatorzy

Kiedy decydujemy się na zakup kursu, należy sprawdzić, kto organizuje dany kurs i czy jest to sprawdzona firma. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy organizowali oni kursy z tych dziedzin już wcześniej i jakie są opinie o ich działalności. Jeśli firma od dłuższego czasu działa w branży, to jest większe prawdopodobieństwo, że przekaże innym rzetelną wiedzę.

Chcesz rozwijać się w pharmacovigilance? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny kurs! Sprawdź, by dowiedzieć się więcej!

 

Podziel się:

Kategorie

Może Cię zainteresować

Oferty pracy w działach Pharmacovigilance możesz znaleźć na pharmajobs.pl Prawdopodobnie ciekawi Cię, jak kształtują się zarobki w Pharmacovigilance, ale czy...
Sposoby zgłaszania działań niepożądanych Do zgłoszenia działań niepożądanych istnieją specjalnie opracowane formularze, które ujednolicają i ułatwiają ten proces. Poniżej przedstawiamy...
We wtorek, 26 stycznia odbyła się już ostatnia z czterech rozmów z serii „Zainspiruj się”. Na koniec miesiąca zostawiliśmy petardę...