fbpx

kurs on-line

Specjalista ds. Pharmacovigilance

Zdobądź wiedzę na temat pracy w działach pharmacovigilance i rozpocznij swoją karierę w PV.

Zapowiedź kursu

Zobacz wideo

Sprawdź, czego się dowiesz

Wiedza i umiejętności, jakie zdobędziesz

Specyfika pracy w PV

Dowiesz się jak wgląda praca w działach PV a także specyfikę całego rynku, w tym perspektwy zawodowe.

Poznasz dokumentację

Poznasz oraz samodzielnie przećwiczysz uzupełnienie dokumentacji, np. formularza CIOMS, dowiesz się czym jest baza EudraVigilance

Działania niepożądane

Dowiesz się czym jest działanie niepożądane oraz jak wyglądają zgłoszenia spontaniczne, z literatury oraz jak wykrywać duplikaty.

Follow up

Dowiesz się jak wykonać follow up dla niekompletnego zgoszenia. Przećwiczysz ajkie pytania należy zadać, by skompletować dokumentację.

Dzień z pracy w PV

W części praktycznej wcielisz się w rolę pracownika działu PV i będziesz musiał samodzielnie przeprowadzić proces zgłaszania działań niepożądanych.

Zobacz, czy to dla Ciebie

Dla kogo jest ten kurs?

Osoby pracujące w działach Pharmacovigilance

Jeśli podjąłeś pracę w dziale PV i chcesz lepiej zrozumieć jego specyfikę oraz pokazać zaangażowanie przełożonym.

Osoby, które planują karierę w PV

Jeśli chcesz znaleźć pracę w działach monitorowania bezpieczeństwa leków, ale nie masz jeszcze żadnego doświadczenia i chcesz zwiększyć szansę na zdobycie pracy.

Osoby, które chcą uporządkować wiedzę z zakresu PV

Jeśli masz do czynienia z zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa leków i chcesz uporządkować swoją wiedzę.

Osoby, które chcą się przebranżowić i szukają ścieżki zawodowej

Jeśli chcesz się przebranżowić się lub dopiero zastanawiasz się nad wyborem ścieżki zawodowej, dzięki temu kursowi dowiesz się, czy PV to ścieżka dla Ciebie

Zobacz, co mówią uczestnicy

Opinie uczestników

Poznaj opinie uczestników kursu on-line

Jestem bardzo zadowolona, że zainwestowałam w kurs, w dodatku udało mi się go kupić ze zniżką. Byłam na jednym kursie w innej firmie, jednak opcja kursów online zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Bardzo się cieszę, że zdecydowali się Państwo na prowadzenie kursu w formie filmików, mogłam uczestniczyć w nim kiedy miałam ochotę i czas oraz powracać do rzeczy, które chciałabym usłyszeć jeszcze raz. Uważam, że zdobyłam wiedzę oraz praktyczne umiejętności.
Kurs jest bardzo wartościowy, zawiera dużo informacji, jednak nie jest przepełniony informacjami, które mogą być ciężkie w zapamiętaniu (…). Forma kursu również spełnia moje oczekiwania, chociaż minimalnie więcej dałabym zadań praktycznych, ale tego mi zawsze brakuje na kursach, a tutaj nie było tak najgorzej.
Oczywiście kurs spełnił moje oczekiwania. Uważam, że zdobyłam wiedzę i praktyczne umiejętności dzięki warsztatom. Przygotowanie kursu oceniam jako solidne, rzeczowe, samo przygotowanie jest przejrzyste, materiały oraz widea bardzo ciekawe. Miłym aspektem był też wywiad o rynku pracy. Jestem zadowolona faktem, że zainwestowałam w kurs 🙂
Kurs w prosty i przejrzysty sposób wyjaśnia podstawowe zadania z zakresu zgłaszania działań niepożądanych. Myślę, że może być dobrym początkiem przed pracą w takim dziale.
Spełnił wszystkie oczekiwanie, wiedza przekazana w bardzo rzetelny i konkretny sposób, zadania praktyczne świetnie wcieliły w role specjalisty od PV, POLECAM!
 
Kurs zawiera sporo podstawowych informacji na temat PV. Ciekawe były zadania praktyczne. Myślę, że daje możliwość zainteresowania się tematem.

Poznaj szkoleniowca i dowiedz się więcej

Zapowiedź kursu

Standard jakości

Certyfikat

Certyfikat ze znakiem jakości MSUES

Każdy uczestnik szkolenia po jego zakończeniu otrzyma imienny certyfikat w języku polskim. Jest on opatrzony Znakiem Jakości Usług Szkoleniowo-Edukacyjnych MSUES, który jest rozpoznawalny w całym kraju.

Na certyfikacie znajdzie się zakres omawianych zagadnień. Dzięki temu przyszły pracodawca zobaczy nie tylko jego nazwę, ale i wiedzę, jaką zdobyłeś.

Znak jakości to pewność, że otrzymujesz szkolenie na najwyższym poziomie i dostosowane do realiów rynkowych, a Twoje CV wzbogacone będzie o wartościowy wpis.

Potrzeujesz przekonać pracodawcę?

Pobierz PDF który pomoże Ci w rozmowie z pracodawcą i przedstawi korzyści z udziału w szkoleniu a także to, jak zyska na tym firma.

Sprawdź w jaki sposób przedstawiona jest wiedza

Formaty treści

nagrania wideo

nagrania audio połączone z omówieniem slajdów

materiały dodatkowe w postaci plików do edycji i plików .pdf

wywiad a temat specyfiki rynku

testy sprawdzajace wiedzę

Dlaczego kurs on-lie?

01.

Własne tempo

To Ty decydujesz kiedy i jak szybko przejdziesz przez kolejne lekcje. Możesz poświęcić więcej czasu na zagadnienia, które są trudniejsze lub wrócić do wybranych nagrań.

02.

Więcej treści

Kurs on-lie zawiera dodatkowe case study oraz treści, na które nie ma czasu w cągu jednodniowego szkolenia stacjonamego. Wybierając tą formę otrzymujesz więcej.

03.

Tu i teraz

Większość szkoleń stacjonarnych nie odbędzie się do końca roku ze względu na sytuację epidemiologiczną. Zainwestuj dziś w swoją przyszłość, podczas gdy inni czekają.

04.

Bez dojazdu

Kurs on-line to wygoda- nie musisz poświęcać całego weekendu, przejeżdżać przez pół polski i wydawać dodatkowych środków na transport. Kurs możesz wykonać z poziomu własnego biurka, w czasie po codziennej pracy.

Sprawdź jak wygląda kurs

Program

Kurs zawartość

WPROWADZENIE
CZĘŚĆ I: PHARMACOVIGILANCE
CZĘŚĆ II: RYNEK PHARMACOVIGILANCE
CZĘŚĆ III: WARSZTATY
PODSUMOWANIE

Sprawdź, jak wygląda nasz kurs od środka!

Zobacz, kto prowadzi kurs

Sylwetka szkoleniowca

mgr farm. Tomasz Płatek

Magister farmacji, absolwent Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2009 roku związany z przemysłem farmaceutycznym jako farmaceuta, specjalista ds. rozwoju i wdrożeń. Od 2010 roku pracuje w obszarze Pharmacovigilance – najpierw jako zastępca QPPV, następnie QPPV w polskiej firmie farmaceutycznej. Od 2014 roku w firmie Rapofarm Kamil Rupieta zajmuje się sprawami związanymi z Pharmacovigilance oraz bazą Eudravigilance dla kilkudziesięciu firm z polski i z zagranicy. Na co dzień zajmuje się zgłoszeniami działań niepożądanych oraz obsługą systemu Eudravigilance, głównie bazą xEVMPD. Posiada doświadczeni w przygotowywaniu RMP, PSUR, zajmuje się przygotowywaniem dokumentacji w eCTD Uczestnik szeregu szkleń organizowanych przez EMA (xEVMPD, ICSR), pracowników URPLWMiPB (RMP, PSUR, Sygnały bezpieczeństwa, Wyroby Medyczne)

Umiejętności i wiedza

Sylwetka absolwenta

Uczestnik szkolenia posiądzie wiedzę z zakresu:

 • Podstaw prawnych Pharmacovigilance.
 • Procesów Pharmacovigilance w firmie farmaceutycznej.
 • Przyjmowania i przekazywania zgłoszeń działań niepożądanych.
 • Zgłoszeń uzupełniających (Follow-up).
 • Wykrywania duplikatów.

Uczestnik szkolenia zapozna się z procesem zgłoszenia działania niepożądanego, w tym:

 • Zgłoszeniami spontanicznymi.
 • Zgłoszeniami z literatury.
 • Procesem Follow-up.
 • Wykrywaniem duplikatów.

Wśród efektów szkolenia poza wiedzą dołączą także umiejętności:

 • Przygotowania formularza CIOMS.
 • Przygotowania pytań do Follow-up.
 • Zadawania pytań i prowadzenia rozmowy w razie przyjęcia zgłoszenia działania niepożądanego.

Zdobyta wiedza i umiejętności przygotowują do pracy w działach Pharmacovigilance w firmach farmaceutycznych i wykonywania obowiązków na stanowisku Młodszego Specjalisty i Specjalisty ds. Pharmacovigilance.

Najczęściej zadawane pytania

Certyfikat przyznawany jest za wykonanie kursu on-line i zdobycie wiedzy. Po wykonaniu wszystkich lekcji otrzymasz certyfikat, niezależnie od wyników testów w poszczególnych lekcjach. Wykonanie testów pozwala na sprawdzenie Twojej wiedzy i wykazuje obszary wymagające pogłębia wiedzy.

Tak, za udział w szkoleniu otrzymasz fakturę. Dane należy podać w procesie zakupu kursu. W przypadku problemów, prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@karierawfarmacji.pl

Znak Jakości Usług Szkoleniowo-Eduacyjnych MSUES przyzwany jest firmom, które przeszły audyt dotyczący szkoleń, jakie oferują na rynku. Oznacza to, że za udział we wszystkich szkoleniach kariera w Farmacji otrzymasz certyfikat opatrzony właśnie znakiem MSUES. Program wszytskich szkoleń został specjalnie zaprojektowany, m. in: 

 • Szkolenia prowadzone są przez profesjonalną kadrę z udokumentowanym doświadczeniem.
 • Szkolenia nastawione są na poszerzanie praktycznych kompetencji jego uczestników.
 • Uczestnicy otrzymują wiedzę w czasie szkolenia a także materiały pozwalające ją dalej pogłębiać po szkoleniu.
 • Program opisany jest w postaci efektów kształcenia (umiejętności, jakie zdobędą uczestnicy), by zapewnić przejrzystość i łatwość w podjęciu decyzji o udziale.
 • Uczestnicy otrzymują certyfikat na którym wyszczególniony jest czas trwania szkolenia oraz zdobyte kompetencje.

Podsumowując – wybierając certyfikowane szkolenie masz pewność poziomu i jakości szkolenia, które musi spełniać zewnętrzne, wyśrubowane wymagania.

Tak, udział w szkoleniu mogą wziąć udział także studenci. W przypadku jeśli jakieś zagadnienia nie będą jasne, szkoleniowcy przygotowali materiały dodatkowe, które pozwolą doszukać potrzebnych informacji.

W ciągu roku od jego zakupu, możesz powracać do dowolnych lekcji i materiałów w ramach kursów. To wystarczająca ilość czasu by przerobić szkolenie i je utrwalić.  Po roku czasu od zakupu ostęp zostanie zamknięty.

Kurs wykupujesz dla jednego użytkownika. Oznacza to, że tylko jedna osoba powinna z niego korzystać a po jego zakończeniu otrzymasz imienny certyfikat na dane osoby podane w czasie zakupu kursu. Nie ma możliwości zmiany nazwiska na certyfikacie po przejściu kursu przez jednego użytkownika.

O Kariera w farmacji

Kariera w farmacji to miejsce dla osób szukających swojego miejsca w świecie farmacji. To portal z bazą wiedzy i poradami na temat planowania ścieżki zawodowej. To także szkolenia stacjonarne i kursy on-line pozwalające na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu pracy w badaniach klinicznych, rejestracji leków, pharmacovigilance czy budowania profesjonalnego profilu na LinkedIn. 

Właścicielem Kariera w Farmacji jest firma innoMED Justyna Uman-Ntuk, ul. Ślusarska 5/30, Kraków, NIP: 8371761341.

Przeszliśmy wymagający audyt i  otrzymaliśmy Certyfikat Jakości Usług Szkoleniowo-Eduacyjnych MSUES. Jesteśmy wpisani do Bazy Usług Rozwojowych i możemy realizować projekty edukacyjne i doradcze finansowane ze środków dostępnych w ramach BUR.

Co otrzymasz w cenie kursu?

01.

4 godziny nagrań

Kurs on-line to w sumie aż 4 godziny nagrań z wiedzą a do tego materiały dodatkowe do opracowania w oddzielnym czasie.

02.

Materiały dodatkowe

Otrzymasz dodatkowe materiały w postaci wzorów dokumentów, definicji, aktów prawnych oraz opisów przypadków.

03.

Aktualizacje

Otrzymujesz dostęp do wszystkich aktualizacji i materiałów dodatkowych przez 12 miesięcy od dokonania zakupu. Masz dzięki temu pewność, że kupujesz najbardziej aktualny kurs.

04.

Roczny dostęp

Otrzymujesz roczny dostęp do platformy. W tym czasie możesz dowolnie wracać do całości materiału i go odświeżać.

05.

Certyfikat MSUES

Otrzymujesz imienny certyfikat opatrzony Znakiem Jakości Usług Szkoleniowo-Edukacyjnych MSUES. Certyfikat możesz wpisać w CV lub na portalu na LinkedIn.