fbpx

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę gdy wybieramy kursy Pharmacovigilance – Kariera w Farmacji

W dzisiejszych czasach różnego rodzaju szkolenia oraz kursy są bardzo dobrą, przystępną i coraz popularniejszą metodą na poszerzanie swoich horyzontów, zdobywanie doświadczenia i zwiększanie swoich własnych kompetencji, nie tylko zawodowych. Jest to metoda na tyle już popularna, że na rynku szkoleń i kursów obecnie możemy czuć się nieco przytłoczeni. Możliwości jest wiele, ilość materiałów może z powodzeniem ostudzić zapał nawet najbardziej ambitnych osób. W nawale ofert nie brakuje również oszustów szukających łatwego zarobku w postaci nowicjuszy. Dlatego musimy wybrać mądrze i ostrożnie, ponieważ jest to przedsięwzięcie w które inwestujemy nie tylko nasze pieniądze, ale również nasz czas. Na szczęście jest kilka rzeczy na które powinniśmy zwracać uwagę, tak aby być pewnym że wybieramy dobre jakościowo szkolenie.

Na co zwrócić uwagę gdy wybieramy kursy Pharmacovigilance, by wybrać najlepszy z szerokiej oferty dostępnej na rynku?

Profil szkoleniowca.

Osoba prowadząca kurs oprócz dużego zakresu wiedzy i doświadczenia w dziedzinie rejestracji działań niepożądanych leków, zdobytego poprzez pracę na wielu stanowiskach o różnym zakresie obowiązków, powinna również nadal mieć aktywny status zawodowy, co da nam gwarancję aktualności przyswajanej wiedzy. Krótko mówiąc, musi to być osoba, która pharmacovigilance ma w małym palcu.

Treść kursu.

Ważne, by treść kursu była dla Ciebie adekwatna. Wybieraj takie, które mają dostępne różne poziomy zaawansowania. Nawet najlepiej przygotowany kurs nie będzie dla Ciebie dobry, jeżeli nie będzie dopasowany do twoich dotychczasowych umiejętności. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, powinieneś wybrać coś z oferty dla początkujących. Kursy pharmacovigilance dla zaawansowanych są przeznaczone dla kogoś, kto już ma pierwsze doświadczenia w pharmacovigilance i chce dalej się rozwijać w tym kierunku.

Sposób prowadzenia zajęć.

Zwróć uwagę, na formy przekazywania wiedzy. Efektywniejsze kursy pharmacovigilance to te obejmujące części ćwiczeniowe i wykładowe, niż  3 godzinny monolog osoby prowadzącej zajęcia. Działania praktyczne ugruntują zdobyte informacje.

kursy pharmacovigilance

Materiały edukacyjne.

Im więcej dostarczonych materiałów, tym lepszy kurs i większa szansa na zapamiętanie dużej ilości wiedzy. Oczywiście wiąże się też to z większą ilością godzin które trzeba poświęcić aby opanować materiał, ale warto dać z siebie więcej aby na końcu mieć pewność, że nie był to czas zmarnowany.

Certyfikat szkolenia.

Wybierz kurs, w którym uczestnictwo potwierdzone będzie certyfikatem ze znakiem jakości MSUES czy TGLS. Taki dokument potwierdza jakość i rzetelność odbytego szkolenia. Kursy kariery w farmacji posiadają certyfikat jakości MSUES.

Chcesz rozwijać się w pharmacovigilance? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny kurs! Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej!

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo