Evidence Based Medicine w teorii i praktyce

Administrator Kariera w Farmacji · 20 października 2022

Kurs EBM w teorii i praktyce pozwoli Ci na sprawne poruszanie się w literaturze medycznej. Dzięki wiedzy w nim zawartej samodzielnie zanalizujesz dostępne publikacje naukowe, wyciągniesz własne wnioski i dowiesz się, jak w swojej pracy wykorzystywać ideę medycyny opartej na faktach. Samodzielne wartościowanie badań to trudna sztuka i niestety łatwo w tym względzie o nadinterpretacje i manipulacje. Jeśli nie chcesz paść ofiarą cherry pickingu i dowodów anegdotycznych, a jednocześnie chcesz umieć uzasadnić swoje decyzje zawodowe w oparciu o obiektywne dane kliniczne, a nie przekonania i stare schematy – ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

Jedyny kurs w języku polskim o analizowaniu literatury naukowej dla osób, które nie zajmują się tym zawodowo. Uczestnik przed kursem nie musi posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy, ze względu na to, że wszystkie informacje przedstawione są od podstaw.

Kurs przydatny będzie osobom, które w pracy zawodowej pracują z literaturą naukową: lekarzom, farmaceutom i innym profesjonalistom medycznym, pracownikom naukowym, magistrantom i doktorantom uczelni medycznych, pracownikom firm farmaceutycznych w działach medycznych czy marketingu, blogerom medycznym czy osobom pracującym w HTA.

Prowadzący:

prof. dr hab. Małgorzata Bała
mgr farm. Konrad Tuszyński.

Treść kursu

Rozwiń wszystkie
Jak używać platformy?
Moduł I Evidence Based Medicine - Wprowadzenie
Moduł II Źródła wiedzy o leku
Moduł III Ocena wiarygodności badania dotyczącego leczenia
Moduł IV Analiza i interpretacja wyników badania
Moduł V Przegląd systematyczny i metaanaliza - wiarygodność i interpretacja wyników
Moduł VI Wytyczne postępowania klinicznego
Moduł VII Korzystanie ze źródeł informacji
Wywiad z ekspertem
1 z 2
+44 uczestników
Nie zapisano
Nie masz dostępu do tego kursu

Kurs Includes

  • 21 Lekcje
  • 7 Quizy
  • Kurs Certificate