fbpx

Market Access - baza wiedzy

O Market Access

Obecnie trudno wyobrazić sobie innowacyjną firmę farmaceutyczną bez dobrze zorganizowanego działu Market Access, czyli “dostępu do rynku”. Jest to kluczowa struktura, która obejmuje działania mające na celu uzyskanie refundacji sprzedawanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego czy wyrobów medycznych oraz prowadzenie polityki cenowej wyrobów refundowanych. Gdy tylko dany produkt pomyślnie przejdzie wszystkie wymagane fazy badań klinicznych i zostanie dopuszczony do obrotu, dział Market Access może rozpocząć starania o uzyskanie pozytywnej decyzji refundacyjnej.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kompendium pojęć, które powinieneś znać przed rozpoczęciem pracy w Market Access.  Znajdziesz tutaj także charakterystykę stanowisk związanych z tym działem. Poruszając się po menu bocznym, możesz przechodzić do interesujących Cię sekcji.

Market Access - pojęcia

Chcąc rozpocząć pracę w Market Access, warto znać podstawowe pojęcia z nim związane. Przechodząc do artykułów poniżej poznasz podstawy, takie jak: refundacja, programy lekowe, import docelowy, ale dowiesz się również czym jest HTA, AOTMIT czy RDTL.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej:

Praca w Market Access

Praca w obszarze Market Access to głównie wnikliwa praca z dokumentacją. Każdy kraj europejski ma jednak indywidualnie ukształtowane zasady refundacji leków. Z naszej bazy wiedzy dowiesz się, jak wygląda codzienna praca w obszarze Market Access i jak wyglądają takie działy w Polsce i za granicą.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej:

Zarobki w Market Access

Branża badań klinicznych jest z pewnością bardzo dobrze opłacana. Wysokość zarobków i stabilność zatrudnienia zachęcają wiele osób do podjęcia pracy w tej dziedzinie. W zależności od stanowiska możesz zarobić nawet do 30 tysięcy złotych miesięcznie. Dzięki naszej bazie dowiesz się, ile możesz zarobić na stanowisku, które Cię interesuje, a także jakie predyspozycje i umiejętności są wymagane.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej:

Jak zdobyć pracę w Market Access?

Czy wiesz, że do pracy w Market Access nie ma określonych wymogów w kwestii posiadania wyższego wykształcenia? Mimo to pomocne w trakcie rekrutacji może okazać się ukończenie jednego z kierunków okołomedycznych.

Dzięki naszej bazie wiedzy, dowiesz się, jakie kompetencje i umiejętności powinna mieć osoba, która chce pracować w Market Access. Przedstawimy Ci także kilka wskazówek od osób związanych z branżą.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej:

Stanowiska w Market Access

Praca w Market Access zapewnia wiele możliwości rozwoju, a dzięki naszej bazie wiedzy dowiesz się, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, czym zajmują się takie osoby, jak m.in. Researcher, Market Access Manager lub Lead oraz podpowiemy, jakie są możliwości rozwoju.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej: