fbpx
mocne i słabe strony

Mocne i słabe strony -3 wskazówki na temat tego, jak je prezentować w trakcie rekrutacji

Masz za sobą wysyłkę CV na różne ogłoszenia o pracę i z niecierpliwością czekasz na kontakt od rekrutera. Aż tu pewnego dnia odbierasz telefon
i zostajesz zaproszony na rozmowę rekrutacyjną. Rozmowa ta to drugi etap procesu rekrutacyjnego, który w większości przypadków decyduje o tym, czy otrzymasz daną pracę, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Zostań z nami a pokażemy Ci, w jaki sposób podczas rozmowy rekrutacyjnej opowiedzieć o swoich mocnych i słabych stronach.

Na każdej rozmowie pada pytanie o mocne i słabe strony kandydata. Czy potrafisz na nie odpowiedzieć bez dłuższego namysłu? Jeśli nie, koniecznie daj sobie 5 minut na dzień przed rozmową, aby zastanowić się, w czym jesteś dobry, a nad czym musisz jeszcze popracować. Poniżej kilka wskazówek jak to zrobić, aby nie wpaść w rekrutacyjne kłopoty podczas odpowiedzi na to pytanie.

Wskazówka #1 – rozpatrz mocne i słabe strony pod kątem stanowiska

Spróbuj spojrzeć na swoje słabe i mocne strony pod kątem stanowiska, na które kandydujesz.  Zastanów się, co może Ci przeszkadzać w wykonywaniu danej pracy a co może sprawiać, że będzie Ci się dobrze pracowało na tym stanowisku. Dzięki temu nie tylko będziesz wiedział, co odpowiedzieć, ale także uświadomisz sobie czy, aby na pewno ta praca jest dla Ciebie?

Wskazówka #2 – każdą umiejętność poprzyj historią z życia

Jeśli posiadasz doświadczenie, odpowiadaj historiami z życia, w których osiągnąłeś zamierzony efekt. Przykładowo mówiąc, że twoją moją stroną jest umiejętność pracy pod presją czasu i stresu. Pokaż taką sytuacje w swoim życiu zawodowym, opisz jej przebieg, to, w jaki sposób się zachowałeś oraz pokaż efekt tego. Dzięki temu potwierdzisz swoje słowa, a opowieść ta nie tylko zaciekawi rekrutera, ale również utwierdzi go w przekonaniu, że mówisz prawdę.

Wskazówka #3 – zanim coś powiesz, przemyśl to dokładnie

Pamiętaj, aby dobrze przemyśleć swoje słabe i mocne strony, tak, aby przypadkiem nie powiedzieć czegoś, co mogłoby stawiać Cię w złym świetle. Jeśli mówisz o słabych stronach, zastanów się, o czym one świadczą. W jaki sposób może je odebrać osoba, która będzie Cię rekrutować?

Teraz już wiesz, w jaki sposób odpowiadać na pytanie, „Jakie są Pana/Pani mocne i słabe strony?”. Życzymy zatem udanych rozmów rekrutacyjnych!

 

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo

stanowiska pharmacovigillance

4 Stanowiska Pharmacovigilance – Kariera w Farmacji

Wielkość i potrzeby firmy determinują ilość dostępnych w niej stanowisk. Nazewnictwo jak i hierarchia stanowisk w dziale PV jest kwestią indywidualną dla każdej korporacji międzynarodowej. Opierając się o przykład korporacji farmaceutycznej, można wyodrębnić określone stanowiska pharmacovigilance: Safety Data Assistant (Asystent