fbpx

Ogólnopolska akcja edukacyjna “Skonsultuj z Farmaceutą – CUKRZYCA” już 17 listopada 2018 roku

SzF_plakat_cukrzyca_2018pusty-1

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (ang. IDF) i Światową Organizację Zdrowia (ang. WHO). Data nie jest przypadkowa – 14 listopada przypada bowiem rocznica urodzin Fredericka Bantinga, który wraz z Charlesem Bestem odkrył insulinę w 1922 r.

W związku z tym wydarzeniem,  jako PATRON MEDIALNY wraz z ORGANIZATORAMI Polskim Towarzystwem Studentów Farmacji zapraszamy na coroczną akcję profilaktyczną “Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca”.

 

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby. Szacuje się, że do 2030 r. na świecie będzie nawet 522 milionów chorych. Co my, jako przyszli farmaceuci, możemy zrobić, aby zapobiec temu niepokojącemu trendowi? 17. listopada w 9 miastach Polski organizujemy akcję profilaktyczną, podczas której będziemy uświadamiać społeczeństwo na tematy diabetologiczne. Naszymi wolontariuszami będą m.in. farmaceuci, studenci farmacji, pielęgniarstwa, analityki medycznej, medycyny. Do ich zadań będzie należeć:

  • Pomiar poziomu glikemii

  • Pomiar ciśnienia tętniczego

  • Analiza składu ciała

  • Pomiar zawartości tkanki tłuszczowej.

Każdy pacjent będzie mógł skonsultować swoje wyniki z odpowiednio wykształconą kadrą medyczną. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych stanowisk, a w szczególności osoby z grup ryzyka: osoby otyłe, o małej aktywności fizycznej, z chorobami układu krążenia, kobiety cierpiące na zespół policystycznych jajników oraz te, które urodziły dziecko o masie powyżej 4 kilogramów.

Zapraszamy również na organizowaną równocześnie akcję “Zdrowie pod kontrolą” organizowaną przez studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Od 12 do 17 listopada br. w 16 największych miastach Polski będą oni przeprowadzali badania profilaktyczne oraz edukowali na temat tego, jak ważna jest profilaktyka wielu chorób m.in. nowotworów szyjki macicy i jąder, a także o tym dlaczego warto rzucić palenie oraz w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.

Kraków – Centrum Serenada

Wrocław – Pasaż Grunwaldzki

Warszawa – CH Wola Park oraz CH Blue City

Dąbrowa Górnicza – Centrum Handlowe Pogoria

Łódź – Galeria Łódzka

Lublin – Galeria Olimp

Gdańsk – GCH Manhattan

Bydgoszcz – Zielone Arkady

Poznań – Avenida 

 

Więcej informacji na stronie Facebook SKONSULTUJ Z FARMACEUTĄ – https://www.facebook.com/skonsultujzfarmaceuta/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn