Pierwsza praca - baza wiedzy

Spis treści


Pierwsza praca

Szukasz pracy i chcesz zwiększyć swoje szanse na powodzenie? Skończyłeś studia lub jesteś na ostatnich latach? Nie wiesz, jak pokazać dotychczasowe doświadczenie, jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej? Wszystkiego dowiesz się z naszej bazy wiedzy.

Skorzystaj z menu bocznego, by przejść do interesujących Cię sekcji.

Rozwój zawodowy

Rozwój zawodowy to poszerzanie swoich umiejętności, które niezbędne są do wykonywania aktualnych obowiązków, ale także dodatkowych kompetencji, które mogą wpłynąć na dalszą karierę zawodową. 

By rozwijać swoją karierę należy wiedzieć, jak napisać dobre CV, jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej oraz jak zrobić dobre wrażenie w pracy. Jeśli te tematy są dla Ciebie odległe, dobrze trafiłeś. Rozumiemy, że każdy kiedyś zaczynał i dlatego w naszej bazie wiedzy znajdziesz wszystkie podstawy, które powinieneś znać, szukając pracy.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej:


Prawo pracy

Czym jest prawo pracy? Są to regulacje prawne, które dotyczą stosunków między pracodawcą a pracownikami. Pracodawca musi się dostosować do przepisów prawa pracy, w przeciwnym razie grożą mu konsekwencje prawne. Przywileje i obowiązki pracownika i pracodawcy reguluje Kodeks pracy.

Najważniejsze zagadnienia, które reguluje prawo pracy dotyczą m.in.: wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia chorobowego czy urlopowego, stosunku pracy oraz czasu pracy. Regulują także kwestie urlopów pracowniczych oraz wszelkiego rodzaju zwolnień, wypowiedzeń, a nawet kwestię ochrony przed zwolnieniem oraz bezpieczeństwa i higieny warunków pracy.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej:


Profil na LinkedIn jako CV

Chciałbyś zdobyć pierwsze doświadczenie na rynku lub chcesz zmienić pracę? Szukanie pracy to niełatwy proces, ale żeby szybko ją zdobyć należy obrać odpowiednią strategię. W poszukiwaniach można wykorzystać wiele dostępnych narzędzi, które znacznie ten proces ułatwiają. Jednym z nich jest właśnie LinkedIn, czyli swego rodzaju „biznesowy Facebook”. To właśnie tam możesz znaleźć wiele informacji na temat branż, które Cię interesują, ciekawe oferty pracy, a także ludzi, z którymi nawiążesz kontakty biznesowe, które możesz wykorzystać w przyszłości do zdobycia pracy, stażu bądź praktyk.

Profil na LinkedIn pomaga również w budowaniu marki osobistej, która może stać się przepustką do lepszej pracy. Przemyślana aktywność w social media wymaga wysiłku, ale nagrodą może okazać się ciekawa oferta pracy lub rozbudowana sieć kontaktów biznesowych.

Kliknij w tytuł artykułu poniżej i czytaj dalej:


Baza pracodawców

Zebraliśmy dla Ciebie pracodawców z dziedziny badań klinicznych, rejestracji leków oraz pharmacovigilance, byś mógł szybko znaleźć to, co Cię interesuje. W naszych bazach znajdziesz zarówno polskie, jak i światowe firmy.

Kliknij w nazwę poniżej i przejdź do wybranej bazy:

Jesteś zdecydowany, żeby rozwinąć swoją karierę? Sprawdź nasz kurs on-line: Twój idealny profil na LinkedIn i sprawdź, czy zmierzasz w dobrym kierunku. Nasz kurs pomoże Ci w budowaniu profesjonalnego profilu, marki osobistej i sieci kontaktów.

Z tego kursu dowiesz się więcej na temat specyfiki portalu LinkedIn i możliwości, jakie oferuje. Dowiesz się, w jaki sposób zaprezentować dotychczasowe doświadczenie zawodowe oraz dodatkowe aktywności, tak by Twój profil był atrakcyjny z perspetywy rekrutera. Dowiesz się, jakie treści warto publikować, by budować profesjonalny wizerunek i zwiększyć szansę na zatrudnienie. Poznasz metody szukania pracy za pośrednictwem portalu. Poznasz także wszelkie aspekty techniczne dotyczące samego tworzenia konta na portalu, optymalizacji poszczególnych treści, budowania bazy kontaktów zawodowych, a także nawiązywania kontaktu z rekruterami. Cała wiedza oparta jest o przykłady, dużo praktycznej wiedzy i wskazówek.

Wykorzystaj potencjał, jaki kryje w sobie LinkedIn, poznaj szczegółowe strategie i techniki poszukiwania pracy i zacznij budować swoją markę osobistą już dziś.

Twój idealny profil na LinkedIn

149,00 zł