fbpx

Podróże i praca jednocześnie. Jak czerpać z nich jak najwięcej korzyści?

Podróże i praca jednocześnie? Brzmi jak spore wyzwanie, ale mamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci je połączyć i odnieść jak najwięcej korzyści.

 

Jeśli Twoja praca Ci na to pozwala, spróbuj nadgonić swoją listę zadań i wykonać część z nich jeszcze przed wyjazdem. Umożliwi Ci to spokojne zaplanowanie urlopu na podróż bez zastanawiania się nad obowiązkami, które wciąż na Ciebie czekają. Nie wybiegaj jednak zbytnio naprzód – ostatnią rzeczą, jaką chcesz sobie zrobić przed podróżą jest dodatkowy stres.

 

Sprawdź strefy czasowe, które będziesz przekraczać i na tej podstawie zaplanuj swoje przygotowania. Jeśli wiesz, że Twoja podróż samolotem potrwa kilka godzin, spożytkuj swój czas przed wylotem na dokończenie spraw zawodowych, pakowanie – czas trwania lotu przeznacz na sen, tak byś po wylądowaniu był pełen energii.

 

Jeśli Twój nastrój psują zaległości w pracy, zarezerwuj lot samolotem wyposażonym w Wi-Fi – będziesz mógł np. nadrobić maile do swoich klientów. Pamiętaj, by poinformować kolegów z biura o swoim wyjeździe. Powinni być świadomi, że mogą nie otrzymać odpowiedzi na swojego maila tak szybko, jak się tego spodziewają.

 

Jeśli planujesz pracować zdalnie podczas wyjazdu, upewnij się, że w miejscu docelowym będziesz dysponował odpowiednimi narzędziami – ostatnie czego potrzebujesz to słabej jakości łącze internetowe lub wtyczki niepasujące do gniazdek na miejscu.

 

Biorąc pod uwagę pracę podczas wyjazdu – wyznacz granice! W końcu jedziesz tam, by zwiedzać, a nie odpowiadać na ciągłe wiadomości płynące od osób chwilowo zastępujących Cię w biurze. Zoptymalizuj swój czas: pocztę sprawdzaj podczas podróży do muzeum, wykonuj telefony gdy wracasz do hotelu po całodniowej wycieczce.

 

Będąc na wakacjach, nie jest łatwo nie ulec pokusie stałego bycia online. Aby skorzystać w pełni ze swojego urlopu, trzymaj się harmonogramu i ciesz się wakacjami!

 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Zobacz również jak przetrwać dzień wypełniony służbowymi spotkaniami oraz drugą część felietonu Ernesta Szuberta.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo