Praca marzeń – jak ją znaleźć? poradnik w 4 krokach

praca marzeń

W społeczeństwie polskim praca kojarzy się dość negatywnie. Internet przepełniony jest treściami dotyczącymi znienawidzonych poniedziałków oraz wyczekiwanych piątków. Czy w rzeczywistości musi to tak wyglądać? Czy praca może być pasją? Jak znaleźć pracę marzeń? Oczywiście, że tak. Najpierw jednak trzeba jasno określić, czym ta nasza pasja jest i do czego czujemy flow. Jak to zrobić? O tym przeczytasz poniżej.

Praca marzeń – Zaplanuj swoją karierę w kilku prostych krokach!

 

Krok 1

Daj sobie okrągłe 60 minut na to, aby zastanowić się, jak ma przebiegać twoja kariera i jak ma wyglądać twoja praca marzeń. Wypisz 3-5 stanowisk, które wydają Ci się interesujące. Niech to będą miejsca gdzie widzisz się zawodowo. Po ich wypisaniu określ, jakie cechy i obowiązki są wymagane na danym stanowisku. Sprawdź, jaka jest ścieżka zawodowa, aby osiągnąć takie stanowisko oraz opisz krok po kroku drogę, którą należy przejść, aby zyskać potrzebne umiejętności i stać się specjalistą, którym chcesz zostać.

Krok 2

Następnie, zastanów się, co uwielbiasz robić. Weź kartkę i długopis, podziel kartkę na pół i wypisz po lewej stronie czynności, które lubisz wykonywać. Zaś w prawej kolumnie umieść te, za którymi nie przepadasz.  Na oddzielnej kartce wypisz swoje mocne i słabe strony.

Krok 3

Kiedy wykonasz powyższe czynności sprawdź, na ile to, co sprawia Ci przyjemność i jest twoją mocną stroną pokrywa się z obowiązkami i wymaganiami na wybranym przez Ciebie stanowisku.

Krok 4

Ułóż stanowiska w kolejności. Ponumeruj je od tych najbardziej pasujących, do tych najmniej pasujących.  Zacznij szukać pracy, która może sprawić, że będziesz na stanowisku, które najbardziej pasuje do twojej osobowości. Jeśli nie posiadasz dużego doświadczenia, to poszukaj staży lub praktyk, które będą pierwszym krokiem na ścieżce, którą obrałeś.

Plan się nie sprawdza?

Okazało się, że pierwsze doświadczenie jednak nie jest tym, czego oczekiwałeś? Nie martw się! Daj sobie czas na znalezienie właściwego miejsca w branży. Uczestnicz w różnych stażach i praktykach, szkoleniach czy konferencjach i poznawaj różne możliwości rozwoju, testuj. W końcu trafisz na właściwe miejsce i stanowisko, na którym będziesz czuł się dobrze. Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoją ścieżkę zawodową. Najważniejsze to, to, aby praca marzeń sprawiała Ci satysfakcję i abyś nie musiał czekać na każdy piątek.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Może Cię zainteresuje...