Refundacja

refundacja

Refundacja jest to proces, w wyniku którego całkowity lub częściowy koszt nabycia przez pacjenta produktów, takich jak: leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyroby medyczne) jest pokrywany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Możesz kupić leki taniej, w ramach refundacji w aptekach, które podpisały umowę z NFZ.

Jakie produkty są refundowane?

Refundację możesz uzyskać na konkretny lek, jeśli jest on w wykazie leków refundowanych. Lista została stworzona przez Ministerstwo Zdrowia, jest opublikowana na oficjalnej stronie Ministerstwa i aktualizowana co dwa miesiące. Dany produkt może zostać umieszczony w wykazie, jeśli jest dopuszczony do obrotu, dostępny na rynku oraz oznaczony kodem identyfikacyjnym EAN lub innym unikalnym kodem. Jako pierwsze do wykazu są wpisywane leki, które zapewniają najlepsze efekty przy najniższych kosztach.

Jakie produkty są refundowane?

Refundacji podlegają produkty dostępne w aptece na receptę, jeśli nie mają swojego odpowiednika dostępnego bez recepty lub posiadają go, ale należy stosować je co najmniej 30 dni, by osiągnąć efekt; leki recepturowe, jeśli przepisana dawka jest mniejsza od najmniejszej dawki gotowego leku; niektóre leki sprowadzane z zagranicy w ramach importu docelowego oraz niektóre środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, również sprowadzane z zagranicy.

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Może Cię zainteresuje...