fbpx
rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna i 5 błędów, jakie popełnia się najczęściej.

Rozmowa kwalifikacyjna to moment, który najczęściej decyduje o odrzuceniu naszej kandydatury bądź o jej akceptacji. Warto więc unikać najczęściej popełnianych błędów. Przygotowaliśmy zestawienie 5 najczęstszych.

 

Przyjście za wcześnie na rozmowę

Bądź punktualny, ale nie przychodź 15 minut wcześniej. Jeśli jesteś za wcześnie zaczekaj zanim wejdziesz do firmy tak, aby być 2 minuty wcześniej niż ma rozpocząć się spotkanie. Jeśli bowiem przyjdziesz za wcześnie, będziesz wywierał presję na osobie, która ma Cię rekrutować. Gdyż osoba ta będzie mieć poczucie, że na nią czekasz, mimo, że umówiliście się na daną godzinę, więc tak naprawdę ma jeszcze czas na pracę i nie musi biegnąć na spotkanie z Tobą.

Palenie papierosów przed rozmową kwalifikacyjną

Rozmowa może być stresująca, jednak jeśli na co dzień palisz papierosy, pamiętaj, aby nie korzystać z tej opcji tuż przed rozmową dla odstresowania. Zapach papierosów może nie być dobrze odebrany przez osobę rekrutującą Cię na dane stanowisko. Tym bardziej jeśli nie umyjesz rąk i nie odświeżysz oddechu po zapaleniu papierosa.

Nieutrzymywanie kontaktu wzrokowego

Podczas rozmowy staraj się utrzymywać stały kontakt wzrokowy z osobą, która prowadzi rekrutację. Rozglądanie się na boki może zostać uznane za lekceważące. Jeśli patrzysz „pod siebie” lub poniżej linii wzroku może to być odebrane jako brak pewności siebie.

Pytanie o wynagrodzenie na samym początku rozmowy

Pytania o wynagrodzenie pozostaw na zakończenie rozmowy. Najpierw daj się poznać i spraw by rekruter zobaczył w Tobie wartość, a następnie przejdź do pytań o wynagrodzenie. Pamiętaj, nikt nie chce pracować z ludźmi dla których najważniejsze są pieniądze, a nie pasja do tego co robią. Pieniądze to nie jest mile widziany motywator, dlatego nie warto od tego tematu zaczynać rozmowy o pracę.

Przerywanie rozmówcy

Pamiętaj, żeby podczas rozmowy nie przerywać, ale słuchać co druga osoba ma do powiedzenia. Spokojnie, z pewnością znajdzie się czas na to, abyś mógł się wypowiedzieć w danej kwestii.

Teraz wiesz już czego unikać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, więc życzymy powodzenia w zdobywaniu pracy 😊.

Jeżeli podobał wam się nasz wpis, koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga po więcej interesujących artykułów!

Sprawdźcie naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo