fbpx
rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna Cię stresuje? – 3 rzeczy, które pomogą Ci w walce z nim

Zbliża się rozmowa kwalifikacyjna a ty czujesz szybsze bicie serca, pocące się dłonie, rumieńce. Czytasz to krótkie zdanie i od razu masz przed oczami siebie czekającego na rekrutera? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie trzy efektywne sposoby, dzięki którym stres przed rozmową o pracę nie będzie już taki straszny.

Wizualizuj rozmowę kwalifikacyjną

Bardzo często stresujemy się, ponieważ obawiamy się porażki lub odrzucenia. Dobrym sposobem, który może pomóc zwalczyć tą obawę jest wizualizacja. Jak ją wykorzystać w praktyce?

Poświęć 10 minut na to, aby zwizualizować przebieg rozmowy rekrutacyjnej. Wyobraź sobie tą sytuację krok po kroku. Najpierw moment, w którym przygotowujesz się do rekrutacji jeszcze w domu (ubierasz się, wykonujesz makijaż), następnie wyobraź sobie drogę, kiedy jedziesz do danej firmy i moment, w którym wchodzisz do niej, moment, w którym witasz się z rekruterem, aż po sam przebieg rozmowy rekrutacyjnej. Podczas wizualizacji staraj się skupić na emocjach, które odczuwasz i tym w jaki sposób możesz nad nimi zapanować.  

Nie do końca potrafisz wyobrazić sobie daną sytuację? Próbna rozmowa kwalifikacyjna może Ci pomóc.

Próbna rozmowa kwalifikacyjna może okazać się bardzo dobrym pomysłem na przygotowanie. Poproś o to znajomego, znajomą lub jednego z rodziców Osoba odgrywająca rolę rekrutera powinna samodzielnie stworzyć listę pytań, które mogą paść podczas rozmowy. Bardzo ważne, aby rozmowa odbyła się poza twoim mieszkaniem, domem, gdyż są to przestrzenie, w których czujemy się najbardziej bezpiecznie.Podczas spotkania tak samo zwróć uwagę na emocje, które odczuwasz a także sposób w jaki je kontrolujesz. Poproś znajomego o feedback, który uświadomi Ci nad czym powinieneś popracować.

Zapoznaj się dokładnie z stanowiskiem, na które kandydujesz

Często zdarza się, że boimy się, ponieważ nie wierzymy w swoje kompetencje lub nie wiemy o co zapyta nas rekruter. Część pytań jest jednak do przewidzenia, dlatego wcześniej możesz przygotować sobie na nie odpowiedzi. Wśród tych pytań będą na pewno pytania dotyczące stanowiska, na które kandydujesz a także pytania dotyczące firmy, dlatego przed rozmową rekrutacyjną zapoznaj się dokładnie z ogłoszeniem o pracę, zastanów się dlaczego byłbyś odpowiednią osobą na danym stanowisku. Pomyśl co mógłbyś wnieść do zespołu oraz jakie kompetencje sprawiają, że jesteś odpowiednią osobą.

Poznaj firmę, w której chcesz pracować

Dokładnie przeczytaj też zakładkę „o nas” na stronie danej firmy. Dowiedz się czym zajmuje się firma, jak jest jej misja, cele, klienci oraz jakie produkty oferuje. Wiedza ta sprawi, że twój strach przed rozmową zniweluje się, gdyż poczujesz się bardziej pewny w danym temacie. Po wykonaniu tego krótkiego researchu będziesz także miał świadomość, że znasz już odpowiedź na część pytań, które padną podczas rozmowy.

Sprawdź nasz wpis o najczęstszych błędach na rozmowie kwalifikacyjnej oraz sprawdź wpis pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo