fbpx
rozmowa rekrutacyjna

Rozmowa rekrutacyjna – 10 pytań, które możesz zadać

Rozmowa rekrutacyjna to moment, w którym nie tylko pracodawca może poznać Ciebie jako potencjalnego pracownika, ale również Ty możesz dowiedzieć się więcej o swoim potencjalnym szefie i firmie, do której się rekrutujesz. Stąd jednym z ważniejszych momentów jest Twoja wypowiedź. Pytania na rozmowie rekrutacyjnej to szansa na poznanie firmy, zadaj ich minimum 5!

Niektórzy rekruterzy uważają, że podczas rozmowy powinno się zadać co najmniej 19 pytań. Naszym zdaniem to trochę za dużo, ale zadanie 10 pytań, dzięki którym będziesz mógł podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą pracy jest pożądane. Minimum to pięć pytań. Pamiętaj o tym, że to właśnie te pytania mogą pomóc Ci w wyborze najlepszej pracy.

Aby ułatwić Ci przygotowanie listy pytań, wybraliśmy dziesięć uniwersalnych, które powinien zadać każdy kandydat podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Pytania, które możesz zadać, gdy odbywa się rozmowa rekrutacyjna

  1. Czy możliwe są elastyczne godziny pracy? W jakich godzinach pracuje się w Państwa firmie?  
  2. Jakie może być najtrudniejsze zadanie na tym stanowisku?
  3. Czy praca wymaga podróży?
  4. Czy praca na tym stanowisku wymaga wielu nadgodzin i pracy w weekendy?
  5. W jaki sposób oceniani są pracownicy?
  6. Jak wygląda ścieżka rozwoju i możliwość awansu w firmie?
  7. Ile średnio pracują pracownicy w tej firmie?
  8. Gdzie będzie się znajdować moje stanowisko pracy? Czy jest to jedno pomieszczenie, w którym pracuje cały zespół, a może każdy dział ma swoje pomieszczenia?
  9. Czy istnieje możliwość pracy zdalnej?
  10. Jaką formę umowy Państwo oferujecie?

Zadanie tych pytań umożliwi Ci zyskanie sporej wiedzy o danym pracodawcy i o tym jakie warunki oferuje, dlatego śmiało zadawaj je w trakcie procesu rekrutacyjnego. W ten sposób zdobędziesz informacje, które pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję. Wybór pracy jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie w pracy będziemy spędzać codziennie sporą część dnia rozwijając naszą karierę. Z tego powodu warto podejść do tego poważnie.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, koniecznie zajrzyj na naszego bloga! 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo