4 Stanowiska Pharmacovigilance – Kariera w Farmacji

zarobki w rejestracji leków

Wielkość i potrzeby firmy determinują ilość dostępnych w niej stanowisk. Nazewnictwo jak i hierarchia stanowisk w dziale PV jest kwestią indywidualną dla każdej korporacji międzynarodowej. Opierając się o przykład korporacji farmaceutycznej, można wyodrębnić określone stanowiska pharmacovigilance:

  • Safety Data Assistant (Asystent ds. nadzoru danych bezpieczeństwa)
  • Safety Data Coordinator (Koordynator ds. nadzoru danych bezpieczeństwa)
  • Safety Specialist, Pharmacovigilance Specialist
  • Pharmacovigilance Manager (Menadżer ds. Pharmacovigilance)

W firmie farmaceutycznej znajdziemy również grupy robocze:

  • Team triage
  • Submission Team

Safety Data Assistant (Asystent ds. nadzoru danych bezpieczeństwa)

Wprowadzanie pozyskanych informacji do bazy danych Pharmacovigilance, początkowe opracowanie otrzymanych zgłoszeń działań niepożądanych, to obowiązki osoby zajmującej stanowisko Safety Data Assistant (Asystenta ds. nadzoru danych bezpieczeństwa). Ubiegając się o to stanowisko, nie trzeba mieć doświadczenia w Pharmacovigilance, aczkolwiek warto jest przyswoić wiedzę dotyczącą monitorowania działań niepożądanych.

Safety Data Coordinator (Koordynator ds. nadzoru danych bezpieczeństwa)

Osoba będąca na stanowisku Satefy Data Coordinator, czyli Koordynatora ds. nadzoru danych bezpieczeństwa, zajmuje się kontrolowaniem pracy asystenta ds. nadzoru danych bezpieczeństwa. Czuwa również nad skrzynką odbiorczą, do której napływają zgłoszenia działań niepożądanych jak również nad przekazaniem danych specjalistom w odpowiednim terminie.

Safety Specialist, Pharmacovigilance Specialist

Pharmacovigilance specialist (lub safety specialist) to kolejne odpowiedzialne stanowisko z zespole. W kompetencjach Safety Specialist, znajduje się follow up i przygotowanie formalnych formularzy działań niepożądanych, by zgłosić je do Europejskiej Agencji leków.

 

Pharmacovigilance Manager (Menadżer ds. Pharmacovigilance)

Menager ds Pharmacovigilance ma bardzo odpowiedzialną funkcję. Koordynuje pracę specjalistów i określonych zespołów działu pharmacovigilance, jednocześnie pilnując aby praca specjalistów w zespole spełniała rygorystyczne wymogi i przebiegała sprawnie oraz efektywnie.

Team triage

Zespół ten składa się z osób posiadających wykształcenie medyczne, odpowiedzialny jest za klasyfikacje działań niepożądanych na ciężkie lub nieciężkie. Na czele każdego z nich stoi lider, który nadzoruje pracę zespołu.

Submission Team

Zespół ten ma za zadanie wysyłanie zgłoszeń o działaniach niepożądanych do European Medicines Agency (Europejskiej Agencji ds. leków), zatem wprowadza je do bazy EudraVigilance.

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji.

Jak widzisz, stanowiska Pharmacovigilance to szeroki temat. Jeżeli szukasz wiedzy na temat Pharmacovigilance, zajrzyj tutaj!

Ta treść jest dla Ciebie interesująca? Podziel się nią w mediach społecznościowych

LinkedIn
Facebook
Email
Twitter

Może Cię zainteresuje...