Stanowiska w Badaniach Klinicznych – Clinical Team Leader

Clinical Team Leader

Dochodzisz do etapu, gdzie pracujesz w badaniach klinicznych od 8 do 10 lat. Zarządzając zespołem z takim doświadczeniem możesz aplikować na stanowisko LEAD CRA. Znaczące jest również wcześniejsze doświadczenie w kierowaniu projektami klinicznymi oraz w zakresie planowania i śledzenia i kontroli budżetu. Jest to pozycja zbliżona do Clinical Operations Manager. Praca opiera się głównie na pracy biurowej plus okazjonalnie na wyjazdach na spotkania i delegacje.

Musisz posiadać wykształcenie medyczne lub około medyczne (najchętniej farmaceutyczne, medyczne), biegle w mowie i piśmie posługiwać się językiem angielskim, obsługiwać komputer, pakiet office i mieć doświadczenie w monitorowaniu i line management. Powinieneś również charakteryzować się również silnymi zdolnościami przywódczymi, organizacyjnymi i komunikacyjnymi. Dokładność, profesjonalizm, umiejętność radzenia sobie z wysokim obciążeniem pracą i stresem to również bardzo ważny warunek do pracu jako Lead CRA.

Ale kim jest Lead CRA? To główna osoba kontaktowa, do której należy kierowanie zespołami projektowymi i zarządzanie nimi, raportowanie stanu projektu i nadzór. Monitorowanie wydajności zespołu, zarządzanie ryzykiem i rozwiązywanie problemów, opracowywanie lub przegląd planów zarządzania poszczególnymi badaniami. Oprócz tego zarządzanie zasobami i ich rozliczanie, nadzór nad bazami danych oraz zapewnienie dostępu do materiałów szkoleniowych, odpowiednich narzędzi do nauki i stałej aktualizacji wiedzy na temat procedur i wytycznych.

Zarobki jak na stanowisko z 10 letnim doświadczeniem są wystarczająco wysokie. Początkowe wynagrodzenie to około 16000 zł, ale wraz z podwyżkami jesteś w stanie zarabiać ponad 22000 zł.

 

Sprawdź również opisy innych stanowisk