SZKOLENIE CERTYFIKOWANE: PHARMACOVIGILANCE – POZIOM PODSTAWOWY

grafika PV szkolenie

Zdobądź pracę w Pharmacovigilance!

Weź udział w całodniowym szkoleniu a:

 1. Zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej!
 2. Otrzymasz certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności, który umieścisz w CV i na LinkedIn
 3. Dowiesz się, jak wygląda praca w PV i czy to dla Ciebie

Dlaczego warto?

ZDOBĄDŹ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI

Zdobędziesz wiedzę na temat realiów pracy, aktów prawnych jakie musisz znać oraz spróbujesz sił pracując z dokumentami i zgłoszeniami, jakie procesują pracownicy działów pharmacovigilance. Dzięki nowej wiedzy i umiejętnościom zwiększysz swoje szanse na zdobycie pracy marzeń.

OTRZYMAJ CERTYFIKAT

Nie masz doświadczenia lub chcesz się przebranżowić? W takiej sytuacji ciężko wyróżnić się wśród innych kandydatów. Po zakończeniu szkolenia z Kariera w Farmacji otrzymasz certyfikat wyszczególniający zakres tematyczny i liczbę godzin, który pomoże Ci być o krok przed pozostałymi kandydatami.

POZNAJ REALIA PRACY

Szukasz swojej drogi zawodowej i nie wiesz, czy PV jest dla ciebie? W czasie jednodniowego szkolenia dowiesz się jak wygląda praca na tym stanowisku, jakie są możliwości rozwoju, spróbujesz swoich sił w zadaniach, jakimi zajmują się pracownicy działu safety. Poznaj realia pracy i podejmij świadomie decyzję!

Jak wygląda szkolenie?

PRAKTYKA I TEORIA

Szkolenie podzielone jest na 2 części: teoretyczną oraz praktyczną. W czasie pierwszej poznasz ramy prawne, które regulują prace działu PV, otrzymasz listę aktów prawnych i dokumentów, z którymi będziesz miał styczność w pracy a także dowiesz się jak wygląda rynek, płace oraz perspektywy zawodowe. W drugiej części sam uzupełnisz przykładowe wnioski i sprawdzisz w praktyce, czym zajmują się specjaliści PV.

BOGATE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Każdy uczestnik szkolenia dostanie pełen pakiet materiałów edukacyjnych, które przydatne będą w trakcie szkolenia a także po nim, by przypomnieć najważniejsze zagadnienia. Przygotowaliśmy dla ciebie także listę aktów prawnych, procedur i europejskich wzorów dokumentów, które powinieneś znać. W czasie szkolenia nakreślimy kierunek, a Ty po nim możesz dalej poszerzać swoją wiedzę!

SZKOLENIOWCY – PRAKTYCY

Przygotowując program zaprosiliśmy do współpracy praktyków, którzy na co dzień pracują w działach Pharmacovigilance, byś miał pewność, że dostarczamy tyko aktualnej, praktycznej wiedzy! To u nas dowiesz się o plusach i minusach tej ścieżki zawodowej, dowiesz się jak stawiać pierwsze kroki oraz poznasz rynek. To najbardziej efektywny sposób, byś mógł zadecydować o swojej przyszłości.

Prowadzący

TOMASZ PŁATEK

Magister farmacji, absolwent Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2009 roku związany z przemysłem farmaceutycznym jako farmaceuta, specjalista ds. rozwoju i wdrożeń. Od 2010 roku pracuje w obszarze Pharmacovigilance – najpierw jako zastępca QPPV, następnie QPPV w polskiej firmie farmaceutycznej. Od 2014 roku w firmie Rapofarm Kamil Rupieta zajmuje się sprawami związanymi z Pharmacovigilance oraz bazą Eudravigilance dla kilkudziesięciu firm z polski i z zagranicy. Na co dzień zajmuje się zgłoszeniami działań niepożądanych oraz obsługą systemu Eudravigilance, głównie bazą xEVMPD. Posiada doświadczeni w przygotowywaniu RMP, PSUR, zajmuje się przygotowywaniem dokumentacji w eCTD Uczestnik szeregu szkleń organizowanych przez EMA (xEVMPD, ICSR), pracowników URPLWMiPB (RMP, PSUR, Sygnały bezpieczeństwa, Wyroby Medyczne).

Program

Część I: Ogólne zagadnienia z zakresu Pharmacovigilance

10:00-10:30

 • definicje,
 • podstawy prawne,
 • zasady przekazywania zgłoszeń,
 • obowiązki i prawa w zakresie zgłaszania działań niepożądanych

Część II: Praca w dziale Pharmacovigilance

10:30-11:30

 • przedstawienie pracy w firmie farmaceutycznej w dziale Pharmacovigilance
 • opis różnych stanowisk, obowiązków oraz odpowiedzialności związanej z pełnieniem danej roli
 • możliwości rozwoju w Pharmacovigilance
 • porównanie pracy w firmie polskiej, korporacji międzynarodowej i firmie outsourcingowej

Cześć III: Przyjęcie i raportowanie działania niepożądanego

11:30-12:30

 • przyjęcie i raportowanie zgłoszenia działania niepożądanego -podstawowa czynność w pracy specjalisty ds. Pharmacovigilance
 • praktyczne wskazówki, najczęstsze problemy, pomocne informacje

LUNCH

12:30-13:15

Część IV: Ćwiczenia praktyczne

13:15-17:00

Przykładowe zgłoszenie działania niepożądanego – walidacja i klasyfikacja zgłoszenia, przygotowanie pytań do follow-up, kodowanie działań niepożądanych, które zostały zaraportowane. Zgłaszanie działania niepożądanego on-line.

Samodzielna praca w małych grupach pod okiem prowadzącego.

Krótkie omówienie raportów związanych z aktywnościami Pharmacovigilance: Plan Zarządzania Ryzykiem (RMP), Raport okresowy o bezpieczeństwie produktu leczniczego (PSUR). Przedstawienie współpracy działu Pharmacovigilance z działem Rejestracji Leków oraz innymi działami w firmie.

Lokalizacja

Sale Hrubieszowska
ul. Hrubieszowska 6a
01-209 Warszawa

Co zawiera cena szkolenia?

Jednodniowe szkolenie z pharmacovigilance kosztuje 249 zł brutto, a cena ta zawiera: wstęp na warsztaty, komplet materiałów szkoleniowych, imienny certyfikat oraz lunch.

Większość szkoleń odbywa się w Warszawie oraz Krakowie.

NAJBLIŻSZE SZKOLENIA I BILETY

Regulamin uczestnictwa w szkoleniu znajdą Państwo TUTAJ – REGULAMIN

Rodzaj biletu Cena Koszyk
WARSZAWA: Szkolenie Pharmacovigilance, 15.06.2019 | szkolenie podstawowe 249.00 

Czytaj dalej