fbpx

Trzy wskazówki, jak poprawić samopoczucie pracowników

Przedstawiamy trzy wskazówki, które pomogą zwalczyć wysoki stres u pracowników i poprawić ich ogólne samopoczucie.

 

  1. Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym.

31% ankietowanych pracowników uważa, że zachowanie odpowiedniej równowagi między życiem prywatnym a zawodowym jest głównym czynnikiem motywujących ich do pracy. Mimo to wciąż ¼ specjalistów jest niezadowolona z tej kwestii. Podkreślają,  że obecna kultura bycia „zawsze w pracy” odbiera im możliwość przestoju w pracy.

Dostępność zaawansowanych technologii znacząco przyczyniła się do zaburzenia tej równowagi eliminując powszechnie stosowaną koncepcję pracy między 9.00 a 17.00.

Pracownicy mogą być online o każdej porze i w każdym miejscu, co znacznie utrudnia odcięcie się od pracy. Specjaliści HR stoją przed wielkim wyzwaniem, jakim jest zapewnienie odpowiedniego balansu między pracą a życiem prywatnym.

 

  1. Bądź elastyczny

Innym sposobem na zachowanie równowagi jest zachęcanie do pracy w elastycznym wymiarze godzin. 29% pracowników uznaje za priorytet pracę elastyczną. Oferowanie takiej możliwości przez pracodawców pokazuje też wysoki poziom zachowania między pracownikiem a pracodawcą, co ma kluczowe znaczenie w zadowoleniu z miejsca pracy.

Aby zwiększyć elastyczność dział HR powinien dążyć do wprowadzenia polityki pracy uwzględniające zewnętrzne zobowiązania pracowników takie jak np. opieka nad dziećmi.

 

  1. Nagradzanie

Świadczenia pracownicze mające na celu długoterminową pomoc finansową, są kolejnym czynnikiem motywującym pracowników. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ pracownicy –zwłaszcza przy obecnej tendencji do wzrastającego wieku emerytalnego – poszukują pewności zatrudnienia i stabilności finansowej. Niezależnie od tego czy chodzi o hojny pakiet emerytalny, bony na opiekę nad dzieckiem czy samochód służbowy.

 

Nie ulega wątpliwości, że dobre samopoczucie wpływa na motywację i zaangażowanie pracowników, a jego brak może prowadzić do spadku wydajności, przeciążenia pracowników i spadku zysków firmy. Koncentrując wysiłki na dobrobycie pracowników, mogą oni rozwijać się i osiągać maksymalny potencjał – co ważne jest zarówno dla ich własnego sukcesu, jak i dla szeroko rozumianej działalności gospodarczej.

 

Sprawdź naszą stronę na Facebooku oraz grupę Praca i staże w farmacji. Zajrzyj i sprawdź również wpis o planowaniu kariery podczas wolnego!

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Czytaj dalej

Powiązane posty

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się”- rozmowa z Mateuszem Niedobą

Za nami trzecie z czterech spotkań z serii „ Zainspiruj się”, w trakcie których dostarczamy Wam dawki inspiracji do podjęcia własnej ścieżki kariery, poprzez przedstawienie postaci, które taki krok mają już za sobą. W środę 20 stycznia poznaliśmy Mateusza Niedobę,

Ile zarabia się w branży farmaceutycznej?

Rok 2020 odbił piętno w sektorze firm farmaceutycznych. Odnalezienie się w nowej sytuacji stanowiło wyzwanie dla całej branży. W okresie pandemii konieczna była reorganizacja działów sprzedaży, co nierzadko doprowadzało do restrukturyzacji. Równie ważne było znalezienie nowych sposobów na dotarcie do

Cykl Zainspiruj się! –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

Cykl “Zainspiruj się” –rozmowa z Katarzyną Kopacz-Zakrzewską

To już połowa naszego cyklu „ Zainspiruj się!” ,w ramach którego przedstawiamy Wam osoby, które nie bały się wyjść poza utarte schematy i weszły na alternatywną ścieżkę swojej kariery. W drugim tygodniu stycznia mieliśmy przyjemność poznać Kasię Kopacz- Zakrzewską, farmaceutkę,

Zainspiruj się

Cykl “Zainspiruj się” – rozmowa z Joanną Janus

Nasz najnowszy cykl “Zainspiruj się” trwający przez styczeń to seria spotkań live z osobami, które podjęły alternatywne ścieżki zawodowe i nie oglądając się na innych postanowiły odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Pierwszą z tych osób była Joanna Janus, świeżo